Olimpiāde

Raksti:

Zigurds Lanka kļūst par Latvijas sieviešu izlases treneri

18.09.2023

Latvijas Šaha federācija un lielmeistars Zigurds Lanka gadu pirms nākamās pasaules šaha olimpiādes sākuma ir panākuši vienošanos par kopīgi sadarbību, paredzot, ka Zigurds Lanka pildīs Latvijas sieviešu šaha izlases galvenā trenera pienākumus gan olimpiādes laikā, gan arī pirms tās.

Latvijas izlasēm sekmīga olimpiāde un divi starptautiskie tituli

09.08.2022

Kaut arī pēdējā kārtā neviena no Latvijas izlasēm savu maču neuzvarēja, tomēr noslēgumā tās ierindojās augstāk nekā bija to starta reitingi, līdz ar to mūsu komandu sniegums Indijā notikušajā 44.Šaha olimpiādē jāvērtē kā sekmīgs. Vēl vairāk – divi mūsējie tikuši pie starptautiskiem tituliem.

Latvijas komandas izcīna uzvaras olimpiādes priekšpēdējās kārtas dueļos

08.08.2022

Latvijas sieviešu un vīriešu šaha komandas pirmdien izcīnīja uzvaras Indijā notiekošās šaha olimpiādes priekšpēdējās, desmitās kārtas dueļos, ziņo aģentūra LETA.

Negadījuma dēļ Latvija nepiedalījās FIDE prezidenta vēlēšanās

08.08.2022

Indijas pilsētā Čenajā 44. Šaha olimpiādes laikā aizvadītajās Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezidenta vēlēšanās, diemžēl, nav izdevies piedalīties Latvijas pārstāvim, Latvijas Šaha federācijas (LŠF) ģenerālsekretāram Tomam Kalniņam.

Latvijas šahistes uzvar Šrilanku, bet šahisti zaudē Kanādai

07.08.2022

Latvijas sieviešu šaha komanda svētdien izcīnīja uzvaru Indijā notiekošās šaha olimpiādes devītās kārtas duelī, savukārt vīriešu komanda piedzīvoja zaudējumu, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas šahisti olimpiādē uzvar Monako, dāmas zaudē Igaunijas izlasei

07.08.2022

Latvijas vīriešu šaha izlase sestdien svinēja uzvaru Indijā notiekošās šaha olimpiādes astotās kārtas duelī, turpretī sieviešu komanda piedzīvoja zaudējumu, ziņo  aģentūra LETA.

Latvijas šahistes olimpiādes duelī uzvar Austrāliju

05.08.2022

Latvijas sieviešu šaha komanda piektdien svinēja uzvaru Indijā notiekošās šaha olimpiādes septītās kārtas duelī, turpretī vīriešu komanda piedzīvoja zaudējumu, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas komandām uzvaras pirms vienīgās brīvdienas

03.08.2022

Indijas pilsētā Čenajā notiekošajā 44.pasaules šaha olimpiādē sestajā kārtā uzvaras izcīnīja abas Latvijas vienības. Kungi ar 4:0 uzvarēja Ugandu, savukārt dāmas ar 3:1 pieveica pundurvalsts Monako pārstāves.

Komandām "sausie" zaudējumi, tiesnesi Andru Cimiņu sveic jubilejā

02.08.2022

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha komandas otrdien Indijas pilsētā notiekošās šaha olimpiādes piektajā kārtā piedzīvoja zaudējumus ar 0:4, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas komandas olimpiādes dueļos pārspēj Dāniju un Zimbabvi

01.08.2022

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha komandas pirmdien izcīnīja uzvaras Indijas pilsētā Čenajā notiekošās šaha olimpiādes ceturtajos dueļos, ziņo aģentūra LETA.

Trešajā kārtā Latvijas izlasēm uzvara un neizšķirts

31.07.2022

Indijas pilsētā Čenajā notiekošajā 44. pasaules šaha olimpiādē svētdien trešajā kārtā Latvijas izlases sacentās ar Centrālamerikas komandām. Vīriešu ar 4:0 uzvarēja Hondurasu, bet sievietes cīnījās neizšķirti 2:2 ar Panamu.

Latvijas komandām zaudējumi šaha Olimpiādes otrajos dueļos

31.07.2022

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha komandas sestdien piedzīvoja zaudējumus Indijas pilsētā Čenajā notiekošās šaha Olimpiādes otrajos dueļos, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas izlases šaha olimpiādi Indijā sāk ar pārliecinošām uzvarām

29.07.2022

Piektdien Indijas pilsētā Čenajā sākās 44. pasaules šaha olimpiāde, kas šajā valstī notiek pirmo reizi. Abas Latvijas izlases startēja ar pārliecinošām uzvarām 4:0. Vērienīgās sacensības ritēs līdz 9.augustam un komandas kopumā aizvadīs 11 kārtas. Vienīgā brīvdiena paredzēta 4.augustā.

Latvijas šahisti devušies uz olimpiādi Indijā

26.07.2022

Otrdienas, 26.jūlija, agrā rītā lidostā "Rīga" sākās pirmo Latvijas šahistu ceļš uz pasaules šaha olimpiādi, kas 28.jūlijā sāksies Indijas pilsētā Čenajā. Sporta veida vēsturē 44.olimpiādes pirmā kārta sāksies 29.jūlijā, bet pēdējā, 11.kārta, paredzēta 9.augustā.

Latvijas olimpiskajās izlasēs seši debitanti

16.06.2022

Noteikti Latvijas sieviešu un vīriešu izlases sastāvi, kas jau 27.jūlijā dosies uz Indijas pilsētu Čenaju, kur līdz 10.augustam norisināsies 44. Pasaules šaha olimpiāde. No kopumā desmit dalībniekiem seši būs debitaniti – pa trīs vīriešu un sieviešu vienībās.

Laura Rogule: "Jutu, ka gatavojos un spēlēju ar pareizu attieksmi"

17.05.2022

Uzvarot Latvijas sieviešu čempionātā trešo gadu pēc kārtas, lielmeistare Laura Rogule ir iekrājusi jau 12 titulus un šajā ziņā jau līdz minimumam pietuvojusies leģendārajai Mildai Laubertei. Piedāvājam nelielu čempiones vērtējumu par aizvadīto turnīru un šaha ikdienu.

44. Šaha olimpiāde no Krievijas pārcelta uz Indiju

17.03.2022

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) galveno šaha turnīru izlasēm pārcelusi no Krievijas galvaspilsētas Maskavas uz Indijas lielpilsētu Čenaju. Pagaidām plānots, ka olimpiādes datumi būs ļoti tuvu iepriekš jau paredzētajiem – no jūlija beigām līdz augusta sākumam.

Olimpiāde šogad Krievijā nenotiks, Reizniece-Ozola aicina pārskatīt attiecības ar sponsoriem no Krievijas

25.02.2022

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece Dana Reizniece-Ozola aicina organizāciju pārskatīt attiecības ar sponsoriem no Krievijas, ziņo aģentūra LETA.

Arī nākamgad uz olimpiādi vēl nebrauksim

12.12.2020

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) nolēmusi par izmaiņām šaha olimpiāžu norises gados un vietās. Nākamgad Maskavā paredzētā jau vienreiz pārceltā olimpiāde nenotiks, toties Krievijas galvaspilsēta galveno šaha notikumu uzņems 2022.gadā, bet Budapešta – 2024.gadā.

Šaha olimpiāde pārcelta uz nākamo gadu

25.03.2020

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) paziņojusi, ka šovasar no 5. līdz 18.augustam Maskavā paredzētā 44. Pasaules šaha olimpiāde vīrusa "Covid-19" dēļ pārcelta uz nākamo gadu. Tāpat pārcelta arī Hantimansijskā no 28.jūlija līdz 5.augustam iecerētā 1. Paralimpiskā šaha olimpiāde.

Par gaidāmo šaha olimpiādi FIDE lems maijā

21.03.2020

44. Šaha olimpiāde šogad bija paredzēta no 5. līdz 18.augustam Maskavā. Tā kā vīrusa "Covid-19" dēļ drošības situācija visā pasaulē ir mainījusies un viens pēc otra tiek atcelti un pārcelti vērienīgi dažādu sporta veidu pasākumi, pastāv iespēja, ka arī šaha olimpiāde mainīs norises laikus.

Andra Cimiņa kļuvusi par B kategorijas starptautisko tiesnesi

09.10.2018

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kongresā Batumi apstiprināts, ka Latvijas starptautiskajā tiesnese (International Arbiter; IA) Andra Cimiņa paaugstināta no C kategorijas uz B kategoriju. No Latvijas tiesnešiem tā šobrīd ir augstākā kategorija.

Dāmu izlase Olimpiādi noslēdz 36.vietā, bet kungi paliek 45.pozīcijā

05.10.2018

Latvijas dāmu izlase ar kopvērtējuma 36.vietu piektdien Gruzijas pilsētā Batumi noslēdza dalību šaha Olimpiādē, kamēr kungu izlase "Open" grupas noslēgumā ierindojās 45.pozīcijā, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas vīriešu izlasei uzvara šaha Olimpiādes priekšpēdējā kārtā

04.10.2018

Latvijas vīriešu izlase ceturtdien Gruzijas pilsētā Batumi guva uzvaru šaha Olimpiādes priekšpēdējās – desmitās – kārtas ietvaros. Ar 31.numuru izliktā Latvijas vīriešu izlase desmitajā kārtā ar 3–1 pārspēja sacensību 83.numuru Kirgizstānu, ziņo aģentūra LETA.

Vīru un dāmu komandas piedzīvo zaudējumus devītās kārtas spēlēs

03.10.2018

Latvijas vīru un dāmu komandas trešdien Gruzijā piedzīvoja zaudējumus šaha Olimpiādes devītās kārtas cīņās. Latvijas šahistes, kuras turnīrā ir izliktas ar 42.numuru, ar 1,5-2,5 atzina Brazīlijas pārākumu, pie panākuma nespējot tikt jau ceturtajā duelī pēc kārtas, ziņo aģentūra LETA.

Dāmām otrs neizšķirts pēc kārtas; kungu komanda pārliecinoši uzvar

02.10.2018

Latvijas sieviešu šaha izlase otrdien Gruzijā piedzīvoja otro neizšķirtu pēc kārtas šaha Olimpiādes astotās kārtas cīņās, kamēr vīriešu komanda guva pārliecinošu uzvaru, ziņo aģentūra LETA.

Dāmu un kungu izlases spēlē neizšķirti septītās kārtas cīņās

01.10.2018

Latvijas dāmu un kungu izlases pirmdien Gruzijā spēlēja neizšķirti šaha Olimpiādes septītās kārtas cīņās. Latvijas šahistes, kuras turnīrā ir izliktas ar 42.numuru, spēlēja neizšķirti 2-2 ar Alžīriju, kurai ir 67.numurs, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas dāmu šahistes piedzīvo pirmo zaudējumu šaha Olimpiādē

01.10.2018

Latvijas sieviešu šaha izlase svētdien Gruzijā piedzīvoja pirmo zaudējumu šaha Olimpiādē. Latvijas šahistes, būdamas izliktas ar 42.numuru, spraigā cīņā ar 1,5-2,5 piekāpās Azerbaidžānai, kas reitingā ir 11.vietā, ziņo aģentūra LETA.

Sieviešu un vīriešu izlases izcīna uzvaras šaha Olimpiādes dueļos

28.09.2018

Latvijas sieviešu un vīriešu šaha komandas piektdien Gruzijā izcīnīja uzvaras šaha Olimpiādes cīņās Latvijas šahistes, būdamas izliktas ar 42.numuru, spraigā cīņā ar 2,5-1,5 uzvarēja Moldovu, kas reitingā ir 46.pozīcijā, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas dāmām panākums šaha Olimpiādes mačā

27.09.2018

Latvijas sieviešu šaha komanda ceturtdien Gruzijā izcīnīja uzvaru šaha Olimpiādes divcīņā. Latvijas šahistes, būdamas izliktas ar 42.numuru, pārliecinoši ar 4-0 pārspēja sacensību 107.numuru Apvienoto Arābu Emirātus, ziņo aģentūra LETA.

Vīriešu izlase gūst uzvaru, bet sieviešu komandai otrs neizšķirts pēc kārtas

26.09.2018

Latvijas vīriešu izlase trešdien izcīnīja uzvaru, bet sieviešu komanda spēlēja neizšķirti Gruzijas pilsētā Batumi notiekošās šaha Olimpiādes trešās kārtas cīņās. Vīriešu izlase, kura izlikta ar 31.numuru, trešās kārtas cīņā ar 3,5-0,5 apspēlēja Barbadosu, kurai ir 113.numurs, ziņo aģentūra LETA.

Dāmu izlase spēlē neizšķirti, bet vīrieši zaudē olimpiādes otrās kārtas cīņās

25.09.2018

Latvijas dāmu izlase otrdien spēlēja neizšķirti, bet vīru komanda zaudēja Gruzijas pilsētā Batumi notiekošās šaha Olimpiādes otrās kārtas cīņās. Latvijas šahistes, kuras turnīrā izliktas ar 42.numuru, cīnījās neizšķirti 2-2 ar Austrāliju, kam ticis 33.numurs, ziņo LETA.

Latvijas vīriešu un sieviešu izlases ar uzvarām sāk šaha Olimpiādi

24.09.2018

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha izlases pirmdien ar uzvarām sāka Gruzijas pilsētā Batumi notiekošo šaha Olimpiādi. Vīriešu izlase, kura rangā ir 31.vietā, ar 3,5-0,5 apspēlēja Mozambiku, kas atrodas 121.pozīcijā, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas pārstāvji cer šaha Olimpiādē cīnīties par augstām vietām

20.09.2018

Latvijas Šaha federācija (LŠF) ceturtdien pauda cerību cīnīties par augstām vietām Gruzijā gaidāmajā šaha Olimpiādē, aģentūrai LETA sacīja organizācijas prezidents Āris Ozoliņš. Jau 43.šaha Olimpiāde no 23.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi.

Edvīns Ķeņģis. Šobrīd Latvijā

19.08.2018

Astoņkārtējais Latvijas čempions Edvīns Ķeņģis pēdējos gadus faktiski pilnībā veltīja sevi trenera darbam ārzemēs, tādēļ daudzi jaunie šahisti (un ne tikai) varēja viņu neatpazīt sēžam pie rūtotā galdiņa festivālā "Liepājas rokāde" un Latvijas izlases sastāvā mačos ar Lietuvu un Igauniju. Vai tā ir atgriešanās Latvijas šahā?

Olimpiskajā izlasē trīs debitanti – Krūmiņa, Limanovska un Bernotas

21.06.2018

Apstiprināts Latvijas vīriešu un sieviešu izlases sastāvs pasaules šaha olimpiādei, kas no 23.septembra līdz 6.oktobrim notiks Gruzijas pilsētā Batumi. Debiju šajās vērienīgajās divgades sacensībās piedzīvos trīs Latvijjas šahisti – Arturs Bernotas, Linda Krūmiņa un Elizabete Limanovska.

Noteikts sieviešu un vīriešu izlašu sastāvs šaha olimpiādei Batumi

09.03.2018

Latvijas Šaha federācijas valdes sēdē apstiprināts mūsu valsts sieviešu un vīriešu izlašu sastāvs 43. pasaules šaha olimpiādei, kas no 2018.gada 23.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi.

Āris Ozoliņš par olimpiādi, FIDE kongresu un ECU ģenerālo asambleju

26.09.2016

Ir pienācis laiks pastāstīt, kā noritēja FIDE 87. kongress un ECU ģenerālā asambleja, kādi lēmumi tika pieņemti, kas jauns gaidāms pasaules šaha dzīvē. Padalīšos arī ar savu redzējumu par pasaules šaha  olimpiādi Baku un mūsu startiem tajā.

Arturs Neikšāns portālā Chessnews.lv dalās pārdomās par olimpiādi

21.09.2016

Jaunajā šaha portālā chessnews.lv lielmeistars Arturs Neikšāns dalās pārdomās par Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku aizvadīto olimpiādi, īpašu izmanību pievēršot vīriešu izlases sniegumam, ieskatoties arī nākotnes perspektīvās.

42. Pasaules šaha olimpiādes pēdējās divas kārtas

14.09.2016

Šaha olimpiādes 10. kārtā,  fortūna bija novērsusies no abām Latvijas izlasēm. Vīriešus pārspēja Kanāda, bet sievietes piekāpās Austrijai. Pēdējā olimpiādes kārtā vīri uzvar Portugāli, bet sievietes zaudē Ekvadorai.

Vīriešu izlase olimpiādi noslēdz ar uzvaru un 17.vietu, dāmas paliek 44.pozīcijā

13.09.2016

Latvijas vīru šaha izlase otrdien izcīnīja uzvaru Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notikušās 42.šaha Olimpiādes noslēdzošajā, 11.kārtā, kopvērtējumā izcīnot 17.vietu. Tikmēr Latvijas dāmas pēc vēl viena zaudējuma izkrita uz piekto desmitu, raksta aģentūra LETA.

Latvijas izlasei labi panākumi pie pirmajiem trīs galdiņiem

12.09.2016

Šaha olimpiādes 9. kārtā patīkami priecēja abu komandu Latvijas izlases pirmo trīs galdiņu pastāvīgais pārsvars. Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīt izdevās Širovam, līdz ar to komandu izglāba no zaudējuma, savukārt Latvijas sieviešu komandas pārstāves realizēja savu pārsvaru un sagrāva Moldovas komandu.

Vienīgo uzvaru Latvijai izcīna D.Reizniece – Ozola

11.09.2016

Ciešot zaudējumu pie 4. galdiņa, Olimpiādes 8. kārtā, vīriešu komanda piekāpās spēcīgajai Azerbaidžānas 1 komandai. Savukārt, sieviešu komanda nospēlēja neizšķirti ar Meksikas komandu, pirmo zaudējumu cieta I.Bērziņa. Vienīgo uzvaru, no abu Latvijas komandu pārstāvjiem, izcīnīja Dana Reizniece – Ozola.

Vīriem uzvara un dāmām neizšķirts

10.09.2016

Olimpiādes 7. kārtā Latvijas vīriešu izlase uzvarēja spēcīgo Nīderlandes komandu. Interesanti, ka šoreiz uzvaras guva melno krāsu īpašnieki, bet neizšķirti - balto krāsu spēlētāji. Sieviešu izlase panāk neizšķirtu pret Serbiju.

Lauras titāniskais cīņas spars

09.09.2016

Olimpiādes 6. kārtā Latvijas vīriešu izlase pārspēja līdzvērtīgo Kazahstānas izlasi, bet sieviešu komanda, neskatoties uz Lauras izmisīgajām pūlēm, piekāpās Indijas komandai.

Reizniece-Ozola: Mana uzvara ļāva šaham iekļūt Latvijas ziņu virsrakstos

08.09.2016

Latvijas finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai pašas izcīnītā uzvara 42.šaha Olimpiādes spēlē pār pašreizējo pasaules čempioni Jifaņu Hou lielāko gandarījumu devusi, jo šahs iekļuvis visos valsts ziņu virsrakstos, raksta aģentūra LETA.

Pagaidām četrpadsmitie

07.09.2016

Jau spēles sākumā Latvijas komandām 5. spēļu kārta izvērtās ļoti intriģējoša, kuras rezultātā fortūna uzsmaidīja Latvijai. Uzvarot titulētākos pretiniekus, abas Latvijas izlases pašlaik atrodas 14. vietā pēc spēles papildus rādītājiem.

Danas triumfs un Latvijas izlases pirmie zaudējumi

06.09.2016

Latvijas izlases komandas 4. spēļu kārtā ar minimālu rezultātu starpību piekāpās savu pretinieku komandām, taču šo zaudējuma rūgtumu patīkami kompensēja Danas Reiznieces – Ozolas uzvara pret Pasaules čempioni Yifan Hou.

Patīkams pārsteigums olimpiādes trešajā kārtā

05.09.2016

Svētdienas dienā, abas mūsu komandas svinēja uzvaru ar rezultātu 2,5:1,5. Latvijas dāmu panākums ir uzskatāms par diezgan lielu pārsteigumu.

42. pasaules šaha olimpiādes otrās kārtas apskats

04.09.2016

Par spīti nogurumam, kas saistīts ar pārbraucienu, pirmajā kārtā tika gūtas relatīvi vieglas uzvaras. Uz pirmo Olimpiādes kārtu bija ieradies arī Azerbaidžānas prezidents. Jau ar sacensību otro kārtu, viesmīlīgajā Baku, ir sākusies nopietnāka spēkošanās.

42. pasaules šaha olimpiādes pirmās kārtas apskats

02.09.2016

Olimpiādes pirmā kārta sākās ar nelielu aizkavēšanos, kas iespējams bija saistīts ar tiesnešu uzrunu olimpiādes dalībniekiem.

Sākusies 42. pasaules šaha olimpiāde

02.09.2016

Ceturdien, 1.septembrī, pulksten 18.30 Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notika 42.pasaules šaha olimpiādes atklāšanas ceremonija. Šaha līdzjutējiem būs iespēja izbaudīt grandiozo pasākumu līdz 14. septembrim.

Latvijas izlases devušās uz pasaules šaha olimpiādi

01.09.2016

Trešdienas vakarā no Rīgas uz Baku devās Latvijas vīriešu un sieviešu šaha izlases, lai jau 2.septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā uzsāktu cīņas 42. pasaules šaha olimpiādē. Līdz 13.septembrim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas.

Pirms Olimpiādes Aleksejs Širovs uzvar turnīrā Irānā

30.08.2016

Jau ceturtdien, 1.septembrī, Baku sākas šaha olimpiāde, uz kurieni faktiski visa Latvijas delegācija dosies trešdienas vakarā. Vienīgais, kas jau atrodas Azerbaidžanas tuvumā, ir Latvijas vīriešu izlases pirmais numurs Aleksejs Širovs.

Federācijas prezidenta redzējums par šobrīd šahā notiekošo

28.08.2016

Saprotams, ka šobrīd aktuālākais notikums ir gaidāmā pasaules šaha Olimpiāde, kas notiks Baku no 1.līdz 14. septembrim. Esam nopietni gatavojušies, lai godam pārstāvētu Latviju pasaulē nozīmīgākajā šaha pasākumā.

Arturs Neikšāns stāsta par gaidāmo šaha olimpiādi

20.08.2016

Jaunajā Latvijas interneta šaha resursā chessnews.lv viens no mūsu valsts vīriešu izlases dalībniekiem pasaules šaha olimpiādē Arturs Neikšāns stāsta par šo gaidāmo šaha forumu, gatavošanos tam, noskaņojumu, prognozēm un gatavību. Piedāvājam ar to iepazīties.

Prezentētas Latvijas olimpiskās izlases (galerija)

15.08.2016

Svētdien starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā festivāla "RTU Open" noslēgumā notika Latvijas vīriešu un sieviešu izlašu prezentācija, kuras jau no 1. līdz 14.septembrim Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku piedalīsies pasaules šaha olimpiādē.

Latvijas Šaha federācija aicina uz preses konferenci

11.08.2016

Svētdien, 14.augustā, pulksten 17 Rīgā, izstāžu centrā "Ķīpsala", Ķīpsalas ielā 8, konferenču telpā nr. 1, 2.stāvā Latvijas Šaha federācija (LŠF) rīko preses konferenci, kurā tā informēs par gatavošanos šaha olimpiādei, Eiropas sieviešu un jauniešu čempionātu iespējamo norisi Latvijā un citām šaha aktualitātēm.

Apstiprināts sieviešu izlases sastāvs startam olimpiādē

13.05.2016

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš informē, ka apstiprināts Latvijas sieviešu izlases sastāvs startam pasaules šaha olimpiādē, kas no 1. līdz 14.septembrim notiks Baku (Azerbaidžāna). Komandā ieklautas WGM Laura Rogule (2294), WGM Dana Reizniece-Ozola (2253), WGM Ilze Bērziņa (2229), WGM Inguna Erneste (2132) un Elīna Otikova (2007; attēlā).

Noteikts vīriešu izlases sastāvs šaha olimpiādei Baku

08.05.2016
Pēc Latvijas šaha čempionātiem notika Latvijas Šaha federācijas valdes sēde, kurā tika lemts par Latvijas izlašu sastāviem septembrī gaidāmajai pasaules šaha olimpiādei, kas notiks Baku. Vīriešu izlasē iekļauti trīs mūsu šaha līderi, lielmeistari Aleksejs Širovs, Igors Kovaļenko un Arturs Neikšāns. Viņiem pievienosies divi labākie no aizvadītā čempionāta, starptautiskie meistari Vladimirs Svešņikovs un Ņikita Meškovs. Pēdējam no viņiem šī būs

Atbalsta 20 000 eiro piešķiršanu dalībai šaha olimpiādē

21.04.2016

Nacionālā sporta padome otrdien, 20.aprīlī, atbalstīja Latvijas Šaha federācijas priekšlikumu par līdzfinansējuma 20 000 eiro nodrošināšanu Latvijas vīriešu un sieviešu izlases sagatavošanai un dalībai 2016.gada pasaules šaha olimpiādē. Tā aicina šo jautājumu, kā arī citu sporta veido akceptētos lūgumus par papildu finansējuma piešķiršanu izskatīt šā gada 10.maija valdības sēdē.