Dāmu un kungu izlases spēlē neizšķirti septītās kārtas cīņās

01.10.2018

Latvijas dāmu un kungu izlases pirmdien Gruzijā spēlēja neizšķirti šaha Olimpiādes septītās kārtas cīņās. Latvijas šahistes, kuras turnīrā ir izliktas ar 42.numuru, spēlēja neizšķirti 2-2 ar Alžīriju, kurai ir 67.numurs, ziņo aģentūra LETA.

Latvijai uzvaras izcīnīja valsts čempione Elizabete Limanovska un Linda Krūmiņa, kamēr zaudējumus piedzīvoja Laura Rogule un Elīna Otikova.

Kopvērtējumā Latvijas šahistes ar deviņiem punktiem ir 27.vietā, salīdzinājumā ar iepriekšējo kārtu noslīdot par pozīciju zemāk, kamēr līderei Armēnijai ir 13 punkti.

Jau ziņots, ka iepriekšējā kārtā Latvijas šahistes piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā, ar 1,5-2,5 piekāpjoties Azerbaidžānai.

Savukārt ar 31.numuru izliktā Latvijas vīriešu izlase pirmdien cīnījās neizšķirti 2-2 ar Paragvaju, kurai ir 51.numurs.

Uzvaras Latvijas komandas sastāvā guva Igors Kovaļenko un Toms Kantāns, bet zaudēja Artūrs Neikšāns un Ņikita Meškovs.

Ar astoņiem punktiem Latvijas komanda kopvērtējumā ieņem 55.vietu, pakāpjoties trīs pozīcijas augstāk, kamēr līdere ar 13 punktiem ir Azerbaidžāna, kam ar tikpat punktiem seko Polija un ASV.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas dāmas ar 4-0 uzvarēja Nepālu, bet pēc tam sekoja neizšķirti 2-2 pret Austrāliju un spēcīgo Kazahstānu, kā arī uzvara ar 4-0 pret Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Turpinājumā bija uzvara ar 2,5-1,5 pret Moldovu un zaudējums 1,5-2,5 pret Azerbaidžānu.

Savukārt vīriešu komanda vispirms ar 3,5-0,5 pārspēja Mozambiku, tad ar 1,5-2,5 atzina Islandes pārākumu, kam sekoja panākums ar 3,5-0,5 pret Barbadosu. Turpinājumā ar 1,5-2,5 nācās atzīt Ēģiptes pārākumu, kam sekoja uzvara ar 4-0 pret Jordāniju un neizšķirts 2-2 pret Beļģiju.