Dāmām otrs neizšķirts pēc kārtas; kungu komanda pārliecinoši uzvar

02.10.2018
Foto - Marija Jemeļjanova

Latvijas sieviešu šaha izlase otrdien Gruzijā piedzīvoja otro neizšķirtu pēc kārtas šaha Olimpiādes astotās kārtas cīņās, kamēr vīriešu komanda guva pārliecinošu uzvaru, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas šahistes, kuras turnīrā ir izliktas ar 42.numuru, otro maču pēc kārtas spēlēja neizšķirti. Šoreiz latvietes ar 2-2 spēkojās pret Horvātiju, kas saņēmusi 44.numuru. Latvijai uzvaras izcīnīja Ilze Bērziņa un Elīna Otikova, kamēr zaudējumus piedzīvoja Laura Rogule un Linda Krūmiņa.

Kopvērtējumā Latvijas šahistes ar desmit punktiem ir 30.vietā, kamēr līderei Ķīnai ir 14 punkti. Latvijas pārstāves pēc piektās kārtas bija augstajā 13.vietā, taču šobrīd pozīcijas ar katru nākamo kārtu ir zaudējušas.

Savukārt ar 31.numuru izliktā Latvijas vīriešu izlase otrdien pārliecinoši ar 4-0 tika galā ar 86.vietā esošo Irāku.

Uzvaras Latvijas komandas sastāvā guva Igors Kovaļenko, Artūrs Neikšāns, Toms Kantāns un Ņikita Meškovs.

Ar astoņiem punktiem Latvijas komanda kopvērtējumā ieņem 41.vietu, pakāpjoties 14 pozīcijas augstāk, kamēr līdere ar 15 punktiem ir ASV.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas dāmas ar 4-0 uzvarēja Nepālu, bet pēc tam sekoja neizšķirti 2-2 pret Austrāliju un spēcīgo Kazahstānu, kā arī uzvara ar 4-0 pret Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Turpinājumā bija uzvara ar 2,5-1,5 pret Moldovu un zaudējums 1,5-2,5 pret Azerbaidžānu, kam sekoja neizšķirts 2:2 pret Alžīriju.

Savukārt vīriešu komanda vispirms ar 3,5-0,5 pārspēja Mozambiku, tad ar 1,5-2,5 atzina Islandes pārākumu, kam sekoja panākums ar 3,5-0,5 pret Barbadosu. Turpinājumā ar 1,5-2,5 nācās atzīt Ēģiptes pārākumu, kam sekoja uzvara ar 4-0 pret Jordāniju, un divi neizšķirti 2-2 pret Beļģiju un Paragvaju.

Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova
Foto - Marija Jemeļjanova