Latvijas komandām zaudējumi šaha Olimpiādes otrajos dueļos

30.07.2022

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha komandas sestdien piedzīvoja zaudējumus Indijas pilsētā Čenajā notiekošās šaha Olimpiādes otrajos dueļos, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas vīriešu komanda atvērtās grupas otrajā duelī ar 0:4 atzina Čehijas šahistu pārākumu. Toms Kantāns un Maksims Golubovskis spēlēja ar baltajām figūrām, bet Ritvars Reimanis un Edgars Ungurs – ar melnajām.

Savukārt sieviešu komanda ar 0,5:3,5 zaudēja Indijas otrajai komandai. Vienīgo neizšķirtu sarūpēja Ilze Bērziņa, kura spēlēja pret Routu Padmini. Bērziņa un Nellija Maklakova spēlēja ar baltajām figūrām, bet Laura Rogule un Agnesa Ter-Avetisjana – ar melnajām.

Pirmajos dueļos piektdien Latvijas šahisti uzvarēja attiecīgi Bahamu salu un Kuveitas komandas. Pēc divām kārtām Latvijas vīriešu komanda ir dalītā 91.vietā, bet sieviešu komanda ieņem dalītu 63.pozīciju.

Šaha Olimpiāde tiek rīkota ik pēc diviem gadiem, taču 2020.gadā paredzētās sacensības tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ.

2018.gadā šaha Olimpiādē Latvijas dāmu izlase kopvērtējumā ieņēma 36.vietu, bet vīriešu vienība noslēdza Olimpiādi 45.pozīcijā.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās Olimpiādes, kurā 1924.gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Savukārt līdz šim pēdējais panākums gūts 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu individuālajā vērtējumā.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīru komanda bija piektā, bet dāmas izcīnīja 12.vietu.

44. šaha Olimpiāde Indijas pilsētā Čennai norisināsies līdz 10.augustam.