Vīriešu izlase gūst uzvaru, bet sieviešu komandai otrs neizšķirts pēc kārtas

26.09.2018

Latvijas vīriešu izlase trešdien izcīnīja uzvaru, bet sieviešu komanda spēlēja neizšķirti Gruzijas pilsētā Batumi notiekošās šaha Olimpiādes trešās kārtas cīņās. Vīriešu izlase, kura izlikta ar 31.numuru, trešās kārtas cīņā ar 3,5-0,5 apspēlēja Barbadosu, kurai ir 113.numurs, ziņo aģentūra LETA.

Uzvaru Latvijai pie pirmā galdiņa ar baltajām figūrām izcīnīja Igors Kovaļenko, kā arī pie trešā galdiņa ar tādas pašas krāsas figūrām uzvarēja Toms Kantāns un panākumu pie ceturtā spēļu laukuma guva arī Artūrs Bernotas, kurš spēlēja ar melnās krāsas figūrām. Neizšķirts rezultāts tika fiksēts pie otrā galdiņa, kur Ņikita Meškovs spēli aizvadīja ar melnajām figūrām.

Pēc trīs kārtām Latvijas šahisti ar 8,5 punktiem ir 58.vietā.

Nākamajā kārtā Latvijas kungus gaida duelis ar Ēģiptes šahistiem, kuriem ir 40.numurs.

Tikmēr Latvijas šahistes, kuras turnīrā izliktas ar 42.numuru, cīnījās neizšķirti 2-2 ar spēcīgo Kazahstānu, kam ticis astotais numurs.

Vienīgo uzvaru guva Latvijas čempione Elizabete Limanovska, kura pie ceturtā galdiņa spēlēja ar melnajām figūrām, bet Linda Krūmiņa, maču aizvadot ar baltajām figūrām, piedzīvoja zaudējumu pie trešā galdiņa. Tikmēr neizšķirti ar melnajām figūrām pie otrā galdiņa cīnījās Ilze Bērziņa un Laura Rogule, kura pie pirmā spēļu laukuma duelējās ar baltajām figūrām.

Pēc trīs kārtām Latvijas šahistes ar astoņiem punktiem ieņem 35.vietu

Ceturtajā kārtā Latvijas šahistes spēlēs ar Apvienoto Arābu Emirātu izlasi, kam ticis 107.numurs. Šīs valsts vīriešu izlasi agrāk trenēja pašreizējais Latvijas kungu izlases galvenais treneris Edvīns Ķeņģis.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas dāmas ar 4-0 uzvarēja Nepālu, bet pēc tam sekoja neizšķirts 2-2 pret Austrāliju, Savukārt vīriešu komanda ar 3,5-0,5 pārspēja Mozambiku, bet tad ar 1,5-2,5 atzina Islandes pārākumu.