Latvijas čempionāts sievietēm

Raksti:

Ilze Bērziņa: "Kļūt par Latvijas čempioni man vienmēr ir svarīgi un īpaši"

21.05.2024

Lielmeistare Ilze Bērziņa (2178) jau piekto reizi kļuvusi par Latvijas čempioni klasiskajā šahā. Pēdējā kārta izvērtās visai dramatiska, taču lielo lozi izvilja tieši viņa, kura neslēpj, ka turnīrs šogad norisinājās visai spraigi.

Par Latvijas čempioniem kļūst Jankovskis un Bērziņa

05.05.2024

Svētdien Rīgā, Transporta un sakaru institūtā, noslēdzās Latvijas čempionāts klasiskajā šahā. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju pirmo reizi kļuva FIDE meistars Guntis Jankovskis, bet dāmā piektais tituls lielmeistares Ilzes Bērziņas kontā.

Sākušies Latvijas čempionāti vīriešiem, sievietēm un amatieriem

28.04.2024

Latvijas Šaha federācijas lieldrauga – Transporta un sakaru institūta – telpās svētdien sākās gadskārtējie valsts čempionāti klasiskajā šahā vīriešiem, sievietēm un amatieriem. Sacensības pulcējušajas kopumā vairāk nekā simts dalībnieku.

Latvijas čempionātu fināli notiks no 28.aprīļa līdz 5.maijam TSI

11.04.2024

Latvijas vīriešu un sieviešu čempionātu fināli, kā arī Latvijas amatieru čempionāts notiks no 28.aprīļa līdz 5.maijam Transporta un sakaru institūtā (TSI) Rīgā, Valērijas Seiles ielā 1 (bijušajā Lomonosova ielā 1).

Laura Rogule: "Šobrīd jūtu, ka forma iet uz augšu"

26.05.2023

Maija sākuma lielmeistare Laura Rogule jau trīspadsmito reizi kļuva par Latvijas čempioni, noķerot leģendāro Mildu Lauberti. Piedāvājam nelielu sarunu par to, kā mūsu sportistei šis tituls nāca, par jauno paaudzi un šaha plāniem.

Par Latvijas čempioniem kļūst Toms Kantāns un Laura Rogule

05.05.2023

Papildināts. Piektdien, 5.maijā, Rīgā, Transporta un sakaru institūta telpās noslēdzās Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru čempionāti. Vīriešu turnīrā pirmo reizi par uzvarētāju kļuva GM Toms Kantāns (2480), sievietēm jau trīspadsmitais tituls WGM Laurai Rogulei (2251), savukārt amatieriem labākais bija Romāns Tolmačevs (1533).

Pēc piecām kārtās visas uzvaras tikai Tomam Kantānam

02.05.2023

Otrdienas, 2.maija, vakarā, Rīgā, Transporta un sakaru institūta telpās aizvadītas Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru čempionātu piektās kārtas. Tas nozīmē, ka turnīri šķērsojuši ekvatoru un skaidrāk redzami pretendenti uz tituliem un medaļām.

Sākušies Latvijas čempionāti vīriešiem, sievietēm un amatieriem

29.04.2023

Sestdien, 29.aprīlī, Rīgā, Transporta un sakaru institūta zālē sākās Latvijas čempionāti klasiskajā šahā vīriešiem, sievietēm un amatieriem. Kopumā visiem trim turnīriem, kas noslēgsies 5.maijā, pieteikušies tieši simts dalībnieku. No Liepājas un Ventpils līdz pat Rēzeknei un Daugavpilij.

Vēl var pieteikties Latvijas čempionātiem vīriešiem, sievietēm un amatieriem

26.04.2023

Latvijas Šaha federācija atgādina, ka jau šajā sestdienā, 29.aprīlī, Rīgā, Lomonosova ielā 1, Transporta un sakaru institūta telpās sāksies Latvijas čempionāti vīriešiem, sievietēm un amatieriem. Dalībnieki vēl var pieteikties šīm sacensībām.

Latvijas čempionāti notiks no 29.aprīļa līdz 5.maijam

13.04.2023

2023.gada Latvijas čempionāti klasiskajā šahā vīriešiem, sievietēm un amatieriem notiks no sestdienas, 29.aprīļa, līdz piektdienai, 5.maijam, Transporta un sakaru institūta telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1.

Laura Rogule: "Jutu, ka gatavojos un spēlēju ar pareizu attieksmi"

17.05.2022

Uzvarot Latvijas sieviešu čempionātā trešo gadu pēc kārtas, lielmeistare Laura Rogule ir iekrājusi jau 12 titulus un šajā ziņā jau līdz minimumam pietuvojusies leģendārajai Mildai Laubertei. Piedāvājam nelielu čempiones vērtējumu par aizvadīto turnīru un šaha ikdienu.

Par Latvijas čempioniem kļūst Ilmārs Starostīts un Laura Rogule

04.05.2022

Trešdien, 4.maijā, Rīgā, Transporta un sakaru institūtā noslēdzās Latvijas vīrieši, sieviešu un amatieru čempionāti ("TSI Open"). Vīriešiem otro reizi par čempionu kļuva lielmeistars Ilmārs Starostīts (2427), savukārt dāmām savu jau 12. titulu izcīnīja lielmeistare Laura Rogule (2316).

Pēc turnīru puses vadībā ir Starostīts, Bērziņa un Alainis

30.04.2022

Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā notiekošajos Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru ("TSI Open") klasiskā šaha čempionātos dalībnieki šķērsojuši sacensību ekvatoru – aizvadītas piecas no deviņām kārtām. Sestdiena bija vienīgā diena, kad nācās aizvadīt pa divām partijām.

Sākušies Latvijas čempionāti vīriešiem, sievietēm un amatieriem

27.04.2022

Trešdien, 27.aprīlī, Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā (TSI) sākās Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru ("TSI Open 2022") čempionāti klasiskajā šahā, kas kopumā pulcēja gandrīz simts dalībniekus, arī pērnā gada čempionus IM Rolandu Bērziņu (2377) un WGM Lauru Roguli (2316).

Šahisti vēl var pieteikties sieviešu, vīriešu un amatieru čempionātiem

23.04.2022

Trešdien, 27.aprīlī, Rīgā, Lomonosova ielā 1, Transporta un Sakaru institūtā (TSI) sāksies trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru ("TSI Open 2022") čempionāti. Spēlētājiem vēl ir iespējam papildināt to dalībnieku rindas.

Pieejami čempionātu informatīvie izdevumi un partijas

08.10.2021

Latvijas Šaha federācija informatīvos izdevumos apkopojusi visas 2021.gada Latvijas vīriešu, sieviešu un jauniešu klasiskā šaha čempionātu partijas un digitālā formātā piedāvā tās visiem interesentiem.

Laura Rogule: "Esmu daudz laika veltījusi šaham un ļoti vēlos spēlēt"

06.10.2021

Lielmeistare Laura Rogule, septembrī vienpadsmito reizi kļūstot par Latvijas čempioni klasiskajā šahā sievietēm, no leģendārās Mildas Laubertes atpaliek vairs par diviem tituliem. Piedāvājam nelielu sarunu par aizvadīto turnīru un tuvākajiem plāniem.

Par Latvijas čempioniem kļūst Rolands Bērziņš un Laura Rogule

24.09.2021

Piektdienas, 24.septembra, vakarā Transporta un sakaru institūtā par 2021.gada Latvijas čempioniem klasiskajā šahā kļuva starptautiskais meistars Rolands Bērziņš (2364) vīriešiem un lielmeistare Laura Rogule (2286) sievietēm.

Pēc piecām kārtām pieci punkti tikai Rolandam Bērziņam

21.09.2021

Rīgā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) turpinās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, sievietēm, kā arī "Latvijas Šaha Open". Visos aizvadītas vairāk nekā puse no partijām jeb piecas kārtas no deviņām. Papildināts.

Sākušies Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāti, kā arī "Open" turnīrs

17.09.2021

Rīgā, Transporta un sakaru institūtā (TSI) piektdien, 17.septembrī, sākās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, Latvijas čempionāts sievietēm un "Latvijas Šaha Open". Kopumā tajos piedalās 91 spēlētājs.

No 17. līdz 24.septembrim notiks Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāti, kā arī "Open" turnīrs

02.09.2021

No 17. līdz 24.septembrim Transporta un sakaru institūta (TSI) zālē, Rīgā, Lomonosova ielā 1 notiks trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, Latvijas čempionāts sievietēm un "Latvijas Šaha Open".

Laura Rogule: Esmu nolēmusi atsākt nodarboties ar šahu regulāri

06.09.2020

Lielmeistare Laura Rogule šogad par Latvijas čempioni šahā kļuva jau desmito reizi. Nākamā robeža ir Mildas Laubertas trīspadsmit tituli. Piedāvājam sarunu kā Rogule pati vērtē aizvadīto turnīru, un kādi ir viņas nākotnes plāni šahā.

Par Latvijas čempioniem kļūst Zigurds Lanka un Laura Rogule

30.08.2020

Svētdien, 30.augustā, viesnīcā "Tallink Hotel Riga" noslēdzās Latvijas 2020.gada čempionāti klasiskajā šahā. Vīriešiem otro reizi par uzvarētāju kļuva lielmeistars Zigurds Lanka, bet dāmām savu desmito titulu karjerā izcīnīja lielmeistare Laura Rogule.

Semjonovs – vienīgais līderis pēc čempionāta pusceļa

28.08.2020

Rīgas centrā, viesnīcā "Tallink Hotel Riga", apgriezienus uzņēmis Latvijas čempionāti vīriešiem, sievietēm, kā arī starptautisks turnīrs "Rīga Open". Aizvadītas jau piecas kārtas no deviņām.

Sākušās cīņas par valsts čempionu tituliem, kā arī "Rīga Open"

24.08.2020

Pirmdien, 24.augustā, galvaspilsētas centrā, viesnīcā "Tallink Hotel Riga" tika dots starts vienlaikus trijiem klasiskā šaha turnīriem – Latvijas čempionātam vīriešiem, sievietēm, kā arī starptautiskam "Rīga Open". Visos paredzētas 9 kārtas ar noslēgumu 30.augustā.

Vēl var pieteikties trīs klasiskā šaha turnīriem viesnīcā "Tallink Hotel Riga"

19.08.2020

Jau 24.augustā viesnīcā "Tallink Hotel Riga" sāksies Latvijas čempionāti vīriešiem un sievietēm klasiskajā šahā, kā arī starptautisks deviņu kārtu turnīrs "Rīga Open". Turnīri ilgs vienu nedēļu un noslēgsies svētdien, 30.augustā.

Sieviešu un vīriešu čempionātu fināli notiks 24.–30.augustā. Būs arī "Rīga Open"

29.07.2020

Latvijas sieviešu un vīriešu čempionātu fināli klasiskajā šahā notiks no 24. līdz 30.augustam viesnīcā "Tallink Hotel Riga", Elizabete ielā 24, Rīgā. Paralēli tiem tur tiks aizvadīts arī "Rīga Open".

Pārcelti Latvijas jauniešu, sieviešu un vīriešu čempionāti

13.03.2020

Noteikto drošības pasākumu dēļ saistībā ar vīrusu "Covid-19" Latvijas Šaha federācija pārcēlusi no 16. līdz 21.martam plānoto Latvijas čempionātu jauniešiem, kā arī aprīļa beigās un maija sākumā plānotos Latvijas čempionātus vīriešiem un sievietēm.

Ilze Bērziņa: "Šogad šī bija pirmā loterija, kurā izvilku laimīgo lozi"

10.05.2019

Lielmeistare Ilze Bērziņa (2224) šogad par valsts čempioni kļuva jau ceturto reizi. Jau pirms turnīra viņa juta, ka ir labā formā un apņēmīga cīnīties par pirmo vietu. Gaidāmajā vasarā viņa šaham pievērsīsies vairāk nekā citus gadus.

Par Latvijas čempioniem kļūst Neikšāns un Bērziņa. Abi – ceturto reizi

05.05.2019

Svētdien  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās par Latvijas čempionu vīriešiem kļuva GM Arturs Neikšāns (2559), bet sievietēm labākā bija WGM Ilze Bērziņa (2224). Savdabīgi, bet abiem tie ir ceturtie tituli karjerā.

Olita Rause: "Šahs ir mainījies. Kļuvis ātrāks un dinamiskāks"

03.05.2019

Viens no šī valsts čempionāta lielākajiem pārsteigumiem starta sarakstā ir Latvijas vienīgās IM titula īpašnieces Olitas Rauses piedalīšanās sieviešu čempionātā. Trīskārtējā Latvijas vicečempione pēc neatkarības atjaunošanas nacionālajā čempionātā spēlē pirmo reizi.

Sākušās cīņas par Latvijas čempionu tituliem

29.04.2019

Pirmdien, 29.aprīlī, Rīgā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras konferenču zālē sākās cīņās par valsts čempionu tituliem gan vīriešiem, gan sievietēm. Kungiem pie galdiņiem sēdās 33 dalībnieki, bet dāmām par deviņām mazāk – 24. Noslēgums paredzēts 5.maijā.

Latvijas čempionāti – jau aprīlī, un ar lielāku balvu fondu

21.03.2019

Jau pirmdien, 29.aprīlī, Rīgā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās, Pērses iela 2, sāksies Latvijas čempionāts šahā sievietēm un valsts čempionāta fināls vīriešiem. Dāmas aizvadīs septiņas klasiskā šaha kārtas, bet kungi – deviņas. Abi turnīri noslēgsies svētdien, 5.maijā.

Elizabete Limanovska – desmitā čempione kopš neatkarības atjaunošanas

08.05.2018

Jaunā Latvijas čempione šahā sievietēm Elizabete Limanovska pēc pēdējās uzvarētās partijas bija pārliecināta, ka iegūs otro vietu sliktāka papildus koeficienta dēļ, tādēļ iegūtais tituls viņai bija milzīgs pārsteigums. Saņemot apsveikumus Rīgā, viņa vēl bija šokā, un tā pa īstam saprata, ko ir paveikusi, tikai mājās Daugavpilī.

Par Latvijas čempioniem pirmo reizi kļūst Meškovs un Limanovska

06.05.2018

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās svētdien noslēdzās Latvijas čempionāti šahā vīriešiem un sievietēm. Kungiem pirmo reizi zelta medaļu ieguva lielmeistars Ņikita Meškovs (2510), bet dāmām to pašu paveica WFM Elizabete Limanovska (1946).

Sākušās cīņas par Latvijas čempionu tituliem

01.05.2018

24 dāmas un 34 kungi pirmdien, 30.aprīlī, Latvijas Investīcīju un attīstības aģentūras telpās sēdās pie rūtotajiem galdiņiem, lai visas šīs nedēļas garumā cīnītos par Latvijas čempiona titulu. Šahistes aizvadīs septiņas kārtas, bet šahistiem paredzētas par divām cīņām vairāk.

Zināmi visu Latvijas individuālo čempionātu norises laiki un vietas

28.02.2018

Latvijas Šaha federācija noteikusi visu trīs šā gada Latvijas individuālo čempionātu pieaugušajiem norises vietas un laikus. Pirmais būs klasiskais šahs, kas, sievietēm un vīriešiem spēlējot paralēlos čempionātos, notiks no 30.aprīļa līdz 6.maijam.

Sieviešu un vīriešu čempionāti šogad atkal notiks vienā laikā

03.01.2018

Atšķirībā no pagājušā gada, Latvijas vīriešu čempionāta fināls un Latvijas sieviešu čempionāts atkal notiks vienlaikus. Nolemts, ka sacensības tiks aizvadītas Rīgā maija brīvdienu laikā – sāksies sestdien, 28.aprīlī, un noslēgsies piektdien, 4.maijā.

Krūmiņa: "Bija bail no laba rezultāta, bet ļoti gribēju uzvarēt"

12.10.2017

Jaunā Latvijas čempione Linda Krūmiņa šahā atgriezās 2015.gadā pēc desmit gadu prombūtnes un jau šogad kļuva par Latvijas čempioni. Šāds panākums daudziem lika sev jautāt "Kas ir Linda Krūmiņa?". Centīsimies nedaudz uz to atbildēt.

Latvijas šahā jauna čempione – Linda Krūmiņa

10.10.2017

Otrdien Rīgā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās noslēdzās Latvijas čempionāts šahā sievietēm. Ar 6 punktiem no 7 par zelta medaļas īpašnieci pirmo reizi kļuva WFM Linda Krūmiņa (2096). Pēc četrām bronzām pēc kārtas sudrabs tika WGM Ilzei Bērziņai (2245), bet bronzu izcīnija Nellija Maklakova (1800).

18 šahistes sākušas cīņu Latvijas sieviešu čempionātā

05.10.2017

Ceturtdienas vakarā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās Rīgā, Pērses ielā 2, sākās Latvijas čempionāts šahā sievietēm, kurā pie galdiņiem sēdās 18 daiļā dzimuma pārstāves. Par galvenajām favorītēm tiek uzskatītas abas lielmeistares šajā turnīrā – Ilze Bērziņa (2245) un Ingūna Erneste (2133).

Dāmas var sākt pieteikties Latvijas čempionātam

06.09.2017

Latvijas sieviešu čempionāts šogad notiks no 5. līdz 10.oktobrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās Rīgā, Pērses ielā 2. Sešās dienās tiks aizvadītas septiņas kārtas ar klasisko laika kontroli 90 minūtes plus 30 sekundes par gājienu.

Vīriešu un sieviešu čempionātu fināli šogad notiks dažādos laikos

07.02.2017

Latvijas Šaha federācijas valdes sēdē nolemts, ka 2017.gada vīriešu un sieviešu čempionātu finālturnīri notiks nevis vienlaikus, kā pēdējos gados ierasts, bet gan dažādos laikos. Vīrieši sacentīsies no 29.aprīļa līdz 5.maijam, bet dāmas mērosies spēkiem no 5. līdz 10.oktobrim.

Saspringtā cīņā Laurai Rogulei devītais tituls

06.05.2016

Latvijas sieviešu čempionātā devīto reizi par uzvarētāju kļuva galvenā favorīte, lielmeistare Laura Rogule (2289), kura ieguva 5,5 punktus no 7. Vienīgo zaudējumu Rogule piedzīvoja no WGM Ilzes Bērziņas (2206), kas ar 4,5 punktiem palika trešajā vietā. Ar uzvaru pēdējā kārtā starp viņām iespraucās WGM Ingūna Erneste (2130). Ceturtā lielmeistare Dana Reizniece-Ozola (2241) ar 4,5 punktiem palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Sākušās cīņas par Latvijas čempionu tituliem

30.04.2016

Sestdien Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās Rīgā, Pērses ielā 2 sākās Latvijas čempionāti vīriešiem un sievietēm. Dāmām 7 kārtu cīņas sākušas 17 šahistes, arī pagājušā gada čempione Laura Rogule. Arī kungiem ierindā ir pērnā turnīra uzvarētājs - Arturs Neikšāns. Viņas konkurenci deviņās kārtās sastādīs vēl 28 šahisti.

Veidojas arī sieviešu čempionāta aprises

07.04.2016

Sestdien, 30.aprīlī, sāksies arī Latvijas sieviešu čempionāts, kuram, atšķirībā no vīriešu, atlases sacensības netiek rīkotas. Vienīgais kritērijs mūsu šahistēm ir I sporta klase. Vietnē chess-results ir publicēts pirmais provizoriskais dalībnieču saraksts, kas līdz turnīra sākumam, protams, vēl mainīsies.

Galerijas: