Par Latvijas čempioniem pirmo reizi kļūst Meškovs un Limanovska

06.05.2018
Latvijas 2018.gada čempionātu laureāti.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās svētdien noslēdzās Latvijas čempionāti šahā vīriešiem un sievietēm. Kungiem pirmo reizi zelta medaļu ieguva lielmeistars Ņikita Meškovs (2510), bet dāmām to pašu paveica WFM Elizabete Limanovska (1946).

Vīriešu turnīrs ar balvu fondu 4000 eiro pulcēja 34 dalībniekus, no kuriem trīs bija lielmeistari. Viņi arī ieņēma pirmās vietas. Meškovs deviņās kārtās iekrāja 7 punktus, sacensības aizvadot bez zaudējumiem. Otrais ar 6,5 punktiem palika Arturs Neikšāns (2574), bet bronzas medaļa tika Ilmāram Starostītam (2441) – 6 punkti.

Pa sešiem punktiem ieguva un nākamās vietas attiecīgi ieņēma Ēriks Mieriņš (2192), starptautiskie meistari Oļegs Krivonosovs (2413) un Vitālijs Samoļins (2402).

Neikšāns turnīra gaitā zaudēja vienu partiju (FM Matīsam Mustapam), savukārt Starostīta kontā trīs uzvaras un seši neizšķirti. Mieriņš pēc iegūtas ceturtās vietas sev nodrošināja nacionālā meistara titulu.

Pagājušā gada sensācijas autors un valsts čempions FM Arturs Bernotas (2431) šoreiz neaizvadīja veiksmīgu turnīru, ar 4,5 punktiem ieņemot vien 16.vietu.

23 gadus jaunais Meškovs Latvijas čempionātos līdz šim bija ieguvis bronzas un sudraba medaļas. Nu viņam pilns medaļu komplekts. Savukārt trīskārtējais čempions Neikšāns medaļas iegūst jau sešos čempionātos pēc kārtas. 2002.gada čempionam Ilmāram Starostītam gan tā ir pirmā kopš 2012.gada.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Pēc čempionāta tika pasniegtas 14 dažādas balvas. Viss to saņēmu saraksts apskatāms šeit.

Šogad nespēlējot vairākām lielmeistarēm, sieviešu turnīrā (balvu fonds 2000 eiro) izteikta favorīte bija deviņkārtējā Latvijas čempione Laura Rogule (2358). Tomēr līdz desmitajam titulam mūsu lielmeistarei nāksies vienu gadu pagaidīt, jo svarīgā mačā viņa piekāpās nākamajai valsts čempionei WFM Elizabete Limanovskai (1945). Rezultātā Rogule ar 5 punktiem no 7 iespējamajaiem ieņēma trešo vietu, pirmā ar 6 punktiem bija Limanovska, bet otro vietu, arī ar 6 punktiem, ieņēma meistarkandidāte Margarita Parhomenko (1854).

Gan 18 gadus vecajai Limanovskai, gan 19 gadus vecajai Parhomenko šīs bija augstākās vietas Latvijas čempionātos. Līdz šim viņas kļuvušas par vairākkārtējām Latvijas jauniešu čempionēm. Parhomenko ar šo panākumu kļuva par nacionālo meistari.

Pērnā gada čempione WFM Linda Krūmiņa (2109) šoreiz ar 5 punktiem ierindojās ceturtajā vietā. Pirmo sešinieku noslēdza Līga Ungure (1891) un Nellija Maklakova (1880).

Visas 24 dalībnieces, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.