Par jaunā formāta Mileikas turnīra uzvarētāju kļūst jēkabpilietis Renārs Petrovs

16.11.2022
No kreisās: Kristers Policāns, Renārs Pertovs un Žanete Kluša. Foto: A.Jasinskis

Jēkabpilī aizvadīts trenera Jāņa Mileikas piemiņai veltītais turnīrs jauniešiem "Jēkabpils rudens 2022". Cīņas aizritēja divās grupās. Klasiskā šaha turnīrā ar reitinga aprēķinu pie galdiem sēžās 24 jaunieši vecumā līdz 17 gadiem ar I un II sporta klasi.

Turnīrā tika izspēlētas 7 kārtas ar laika kontroli 30 minūtes plus 30 sekundes. Par uzvarētāju ar 6 izcīnītiem punktiem kļuva Renārs Petrovs. Otro vietu izcīnīja Kristers Policāns, atpaliekot no uzvarētāja par puspunktu. Abi zēni ir Jēkabpils sporta skolas pārstāvji. Trešajā vietā – Žanete Kluša (Rēzeknes BJSS) ar 5 punktiem. Viņai izdevās gan izpildīt savu otro balli I sporta klases normai, gan palielināt klasisko reitingu par 65 pozīcijām. Vēl labāko sešiniekā pie balvām tika Jaromirs Anohins (Rīgas šaha skola), Edvards Gaidis (Rēzeknes BJSS) un Alise Laimiņa (Jēkabpils SS). Visiem – 5 punkti.

Trešo un ceturto sporta klašu grupā piedalījās 20 dalībnieki vecumā līdz 15 gadiem, aizvadot divās dienās 9 kārtas ar laika kontroli 25 minūtes plus 10 sekundes. Šajā turnīrā jaunajiem sportistiem bija savi mērķi – paaugstināt sporta klasi un gūt jaunu pieredzi "nesteidzīgajā" šahā. Vairāki dalībnieki veica vismaz daļējo partijas protokola pierakstu. Par uzvarētāju kļuva Georgs Poplavskis no Rēzeknes BJSS, kurš izcīnīja 7 punktus un izpildīja II sporta klases normatīvu. Otrajā vietā – Ruta Midega (7 punkti), trešajā – Estere Midega (6,5 punkti). Abas  no Jēkabpils sporta skolas. Apbalvoto šahistu vidū nākamas vietas: 4.v. – Božens Gaidis, 6 punkti (Rēzeknes BJSS); 5.v. – Normunds Mahinovs, 5,5 punkti; 6.v. – Arvis Dilāns, 5 punkti (abi – Jēkabpils sporta skolas audzēkņi).

Rezultāti: A turnīrs, B turnīrs