Rēzeknē aizvadīts Latgales jauno šaha amatieru čempionāts

24.10.2016

Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" notika III Latgales jauno šaha amatieru čempionāts. Pasākums pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu (64) no Rēzeknes, Jēkabpils, Tilžas un Maltas.

Dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties Daugavpils un Viļānu jaunie sportisti.

Grupā līdz 19 gadu vecumam drīkstēja piedalīties arī jaunāki spēlētāji ar 1.sporta klasi. Par Latgales čempionu, izcīnot 6 punktus no 7, kļuva Daniels Bogorods no Jēkabpils sporta skolas (treneris – G.Pušmucāns). Vicečempions – rēzeknietis Aleksandrs Pikurs, 5 punkti, (treneris – A.Starostīts). Uz trešā pjedestāla pakāpiena vienpadsmitgadīgs jēkabpilietis  Arturs Krastiņš ar 5 punktiem. Visiem 1.sporta klase. Vienīga meitene šajā deviņu cilvēku grupā bija Rebeka Ločmele no Tilžas (trenere Maldra Strupka). Jauniete stiprajā zēnu konkurencē nepalika pēdēja, izcīnīja 2 punktus un arī saņēma piemiņas medaļu, balvu un diplomu.

Vidējā grupā, šahistiem līdz 15 gadu vecumam ar 2.sporta klasi un zemāk, piedalījās 22 spēlētāji. No tiem tikai 5 pusaudži ar 3.sporta klasi un 4 ar ceturto. Ar absolūto rezultātu par Latgales čempioni starp amatieriem kļuva Anna Kazmerika no Rēzeknes BJSS (treneris – A.Vasiļkovs). Vicečempione – Liāna Stulpiņa (5,5 p.), trešajā vietā Katrīna Jukšinska (5 p.), abas no Jēkabpils. Minētās meitenes apsteidza visus puišus kopvērtējumā! Labākais starp zēniem – jēkabpilietis Andris Tutins ar 5 punktiem. Otrais – Laimonis Taranda no Rēzeknes BJSS, "bronza" Raineram Grandānam no Jēkabpils, (abiem 4 p.).

Jaunākajā grupā, šahistiem līdz 10 gadu vecumam, spēlēja 33 skolēni. No tiem trešā daļa ar 2. un 3.sporta klasi. Galvenie favorīti sadalīja godalgas sekojoši. Par čempionu kļuva rēzeknietis Martins Beļavskis ar 100% rezultātu. Tālāk seko 7 cilvēku grupa ar 5 punktiem, kuru vietas noteica papildus rādītājs. Otrais labākais starp zēniem – Jānis Gudriks no Rēzeknes novada BJSS (treneris A.Jasinskis), trešais – Kristers Policāns no Jēkabpils. Čempione starp meitenēm – Jekaterina Smirnova no Rēzeknes BJSS (kopvērtējumā augsta 2.vieta). Vicečempione – maltiete Kristīne Gruznova. Trešā labākā meitene – jēkabpiliete Elizabete Kaļiņina, abām – 4 punkti.

Aleksandrs Vasiļkovs.

P.S. Diemžēl, bija problēmas ar izlozes programmu. Organizatori plāno novērst kļūdu un tuvākajā laikā publicēt rezultātus vietnē www.chess-results.com