Liepājā aizvadīts jau astotais festivāls "Baltic Youth Open"

31.07.2019
Foto - Gunārs Gertners

Liepājas Olimpiskajā centrā jau astoto reizi noritējais starptautiskais šaha festivāls bērniem "Baltic Youth Open", kuru organizē Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļa ar Liepājas Sporta pārvaldes biedrības "Liepājas šaha klubs" atbalstu.

Divos turnīros pie rūtotajiem galdiņiem kopumā sēdās 91 dalībnieks no piecām federācijām (bez mājiniekiem arī Krievija, Vācija, Lietuva un Baltkrievija), kas cīnījās par godalgām četrās vecuma grupās zēniem un meitenēm, informēja sacensību galvenā organizatore Gaļina Sudmale. Tika aizvadītas septiņas rapida kārtas ar FIDE reitinga aprēķinu un apdomas laiku 30 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu.

A turnīrā sacentās U-14 un U-16 vecuma šahisti, pirmās vietas ieņemot tieši jaunākajiem censoņiem. Ar 6 punktiem uzvarēja Jevgēņijs Spriņģis (1727), aiz sevis atstājot Andreju Freibergu (1560) – 5,5 punkti, un Ļevu Semjonovu (Krievija) – 5. U-14 meiteņu vērtējumā pirmās bija Sofija Sergejeva (1401), Marija Špirkova (1345) un Ance Reiha (1162). Jāatzīmē, ka Sergejeva ar 5 punkti ieņēma ceturto vietu kopējā vērtējumā 35 dalībnieku konkurencē. U-16 labākie bija Jevgēņijs Fiļipovs (1687), Maksims Aminovs (1570), Raivo Šteinbergs (1352) zēniem, kā arī Šarlote Ikstena (1221), Ana Seliokaite (Vācija, 1529) un Emīlija Imanova (1146) meitenēm.

B turnīrā spēkiem mērojās 56 dalībnieki. Par uzvarētāju kļuva galvenais reitingfavorīts, U-12 vecuma grupas pārstāvis Miķelis Vingris (1708) – 6,5 punkti no 7. Otrā vieta gan vecuma grupā, gan kopējā vērtējumā tika Aleksandram Karasevičam (1559) – 6 punkti, bet Vidminas Mariušs Mickus (Lietuva, 1193) ieņēma trešo vietu U-12 vērtējumā. Meitenēm U-12 labākās bija Melānija Luīze Jansone (1340), Lelde Plauča un Paula Rungeviča. U-10 vērtējumā pirmais bija Reinis Valdats (1326), kuram trešā vieta kopējā ieskaitē. Grupā aiz viņa palika Filips Kovalers (Krievija, 1254) un Jegors Andrusevičs. U-10 uzvarēja Naomi Maklakova (1293), kura ar 5 punktiem bija augstajā piektajā vietā kopējā ieskaitē. Elzai Puķītei (1061) grupā tika sudrabs, bet Dafnei Maklakovai – bronza.

Šajā turnīrā tika izcīnītas arī tiesības spēlēta Latvijas zēnu čempionāta finālā. Tās ieguva Vingris, Valdats, Spriņģis un Fiļipovs.

Blicā (4+2), kurā jaunā paaudze sacentās līdzās visiem spēlētgribētājiem, 43 dalībnieku cīņā 9 kārtās labākie bija Mitrofans Patapovičs (Baltkrievija, 1285) – 8,5 punkti, Nellija Maklakova (1814) – 8, un Ļevs Semjonovs (Krievija, 1450) – 7.