Tāla piemiņas turnīrā blicā triumfē mūsu Kovaļenko

18.07.2019

Viesnīcas "Radisson Blu Latvija" "Omega" zālē ceturtdien Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ātrspēlē vislabāk veicās mūsu lielmeistaram Igoram Kovaļenko, kurš 13 kārtas aizvadīja bez zaudējumiem, svinot 11 uzvaras un divreiz spēlējot neizšķirti, ziņo aģentūra LETA.

Pēdējā kārtā viņš spēkojās neizšķirti ar Krievijas lielmeistaru Ņikitu Vitjugovu, kurš Rīgas "Grand Prix" turnīrā izstājās pirmajā kārtā. Tas Kovaļenko ļāva sakrāt 12 punktus. Viņš savu blica reitingu 2627 palielināja par 91 punktu.

Trešajā vietā ierindojās zem Spānijas karoga spēlējošais rīdzinieks Širovs. Viņš pēdējā kārtā apspēlēja trešdienas ātrā šaha turnīra uzvarētāju Krievijas lielmeistaru Vladimiru Fedosejevu no Sanktpēterburgas un par spīti diviem zaudējumiem – Kovaļenko un Vladimiram Oņiščukam no Ukrainas – ar deviņām uzvarām un diviem neizšķirtiem finišēja ar 10 punktiem. Fedosejevam par puspunktu vairāk.

No Latvijas šahistiem Vladimiram Svešņikovam deviņi punkti (21.vieta), Ņikitam Meškovam (43.vieta), Vladlenam Šulmanam (47.vieta), Matīsam Mustapam (51.vieta), Rolandam Bērziņam (52.vieta) un Aleksejam Žučkovam (54.vieta) pa astoņiem punktiem 13 spēlēs.

Sacensības norisinājās pēc Šveices sistēmas, katram no dalībniekiem partijai atvēlot trīs minūtes un divas sekundes par katru izdarīto gājienu.

Kopumā pie galdiņiem sēdās 233 šahisti no 25 valstīm, no kuriem 46 bija lielmeistari. Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka trešdien beidzās Tāla piemiņas turnīra sacensības ātrajā šahā. Tajās Fedosejevs 11 kārtās sakrāja 9,5 punktus. Labākais no Latvijas šahistiem bija Igors Kovaļenko, kurš ar 8,5 punktiem ierindojās piektajā vietā.

Kopējais sacensību balvu fonds ir 35 tūkstoši eiro – ātrajā šahā 25 000, ātrspēlē – 10 000.

Jau 19.jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Tāla piemiņas sacensību ietvaros sāksies starptautiskais turnīrs “Rīgas Brīvdienas”, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.