Latvijas šahisti pabeidz turnīru Palangā un ķeras klāt Panevēžai

22.06.2019
Šaha cīņas viesnīcas "Vaanagupe" konferenču zālē.

Pirms un pēc Līgo svētku perioda divi plaši šaha festivāli ar Latvijas spēlētāju desantu tiek aizvadīti mūsu kaimiņvalsts Lietuvas kūrortpilsētās. Vispirms Palangā no 17. līdz 21.jūnijam aizritēja XVI festivāls "Baltija Cup", bet jau 24.jūnijā Panevēžā sākas "Panevezys Open 2019".

XVI festivālā "Baltija Cup" notika četri dienas turnīri (A, B, C, C7) un trīs vakara blici.

A turnīrā, kas bija ar klasisko laika kontroli, startēja deviņi mūsu valsts pārstāvji. 61 dalībnieka konkurencē piekto vietu kopējā vērtējumā un pirmo dāmām ieguva lielmeistare Ilze Bērziņa (2252) – 5 punkti no 7. Pa 4,5 punktiem ieguva Aivars Stašāns (2039), Artis Alainis (1768), Ivans Koļesņikovs (2019) un Emīls Jānis Mieriņš (1625). Jāatzīmē, ka Koļesņikovs aizvadīja tikai piecas pēdējās partijas, tādējādi turnīrā viņš zaudēja tikai puspunktu, bet jaunais Mieriņš savu reitingu pacēla par 55 punktiem.

B turnīrā (U-12 un U-15 jaunieši, rapids) 73 šahistu konkurencē ar 6 punktiem no 9 labākā no Latvijas bija Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (1589), kura palika uzreiz aiz pirmā desmitnieka, toties bija labākā U-12 meiteņu vērtējumā. 5 punktus ieguva Arsēnijs Derbeņevs (1310), kurš finišēja 23.pozīcijā.

C turnīrā (U-8, U-10 jaunieši, rapids) ar 6 punktiem no 9 jaunais rēzeknietis Edvards Gaidis ieguva 19.vietu. Startēja 84 jaunie censoņi. Savukārt C7 (U-7) 21 dalībnieka konkurencē par čempionu kļuva jaunais rīdzinieks Nikolajs Platonovs, kurš uzvarēja astoņās no deviņām partijām.

Visos trijos blica turnīros pirmās vietas ieņēma starptautiskais meistars no Krievijas Mihails Demidovs (2661). No mūsējiem labākās vietas atsevišķos turnīros Ivanam Koļesņikovam (7.), FM Ārim Ozoliņam (13.) un Emīlam Jānim Mieriņam (17.).

Kā katru gadu, šis festivāls Baltijas jūras kūrortpilsētas Palangas viesnīcā "Vanagupe" bija lieliska vieta uzspēlēt šahu, trenēties, gūt pieredzi, sportot, iegūt jaunus kontaktus un arī atpūsties.

Visi turnīri, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Jau 24.jūnijā Panevēžā sāksies festivāls "Panevezys Open 2019", kurā piedalīsies gandrīz 20 Latvijas šahistu. Rezultātiem var sekot līdzi šeit.