Latvijas risinātājiem panākumi 6. Izraēlas atklātajā čempionātā

15.06.2019

26.maijā jau trešo reizi attālināti Latvijas risinātāji piedalījās Izraēlas atklātajā šaha kompozīciju risināšanas čempionātā.  No Latvijas čempionātā iesaistījās 18 dalībnieki vecumā no 9 līdz 80 gadiem, bet no visas pasaules – 198 risinātāji no 13 valstīm.

Mūsu noslēguma ceremonijā piedalījās arī Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē.

Dalībnieki  varēja startēt vienā no divām kategorijām: 1. kategorijā – risinātāji ar pieredzi – jārisina sarežģīti šaha uzdevumi (viņiem arī reitinga punktu ieskaite);  2. kategorijā – risinātāji bez vai ar mazu pieredzi.

Labākie no Latvijas:
1. kategorijā, no 136 dalībniekiem: Modris Rāviņš (62. vieta),  Miķelis Emīls Miķelsons (71. vieta, reitinga uzlabojums +10,45), Ēriks Mieriņš (72. vieta).
2. kategorijā, no 62 dalībniekiem: Emīls Tabors (6. vieta),  Agnesa Stepānija Ter-Avetisjana (22. vieta),  Kirills Bogdanovičs (25. vieta).                                            

Starptautiskie rezultāti ir paziņoti Pasaules šaha kompozīcijas federācijas (WFCC) vietnē, "Other rated/remarkable solving tournaments 2019" sekcijā:
1. kategorija (ar reitingu):  Rezultāti | Problēmas | Risinājumi ar problēmu sarežģītības novērtējumu

2. kategorija (bez reitinga):  Rezultāti | Problēmas | Risinājumi ar problēmu sarežģītības novērtējumu

Sirsnīgi apsveicam Latvijas risinātājus un novēlam jaunus panākumus!

1.jūlijā tiks arī publicēti kārtējie risināšanas reitingi. Latvijas risinātāju reitingi uzreiz būs atjaunoti arī Latvijas problēmšaha biedrības lapā www.chessproblem.lv.

Savukārt 19.–21.augustā Latvijas risinātaji  Miķelis Emīls Miķelsons, Antons Gajevskis, Stasis Granauskis, Ēriks Mieriņš, Modris Rāviņš, Laura Rogule, Aivars Stašāns piedālīsies arī divos starptautiskajos turnīros Viļņā, kas notiks 62. Pasaules šaha kompozīcijas kongresa (17.-24. augusts) ietvaros:

19.08., pulksten 10.00 – Open Solving tournament - Atklātais risināšanas turnīrs
20-21.08., pulksten 10.00 – 43rd World Chess Solving Championship - 43. Pasaules čempionāts šaha kompozīciju risināšanā

Latvijas neatkarības laikā tas būs lielākais mūsu dalībnieku skaits Pasaules šaha kompozīcijas risināšanas čempionātos! Liels prieks par mūsu dalību! Lai visiem veicas!

--------------------------

Vairāk informācijai par šaha kompozīciju lasiet www.chessproblem.lv vai rakstiet Jūlijai Visockai, julia@chessproblem.lv

Jūlija Visocka
6. Izraēlas risināšanas čempionāta kontroliere Latvijā,
Latvijas Problēmšaha biedrība