Gudovskim uzvara, jaunajiem – normas, atzinība un pieredze

06.06.2019

Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā 32/4 ceturtdien noslēdzies kārtējais no šahistu pieprasītajiem ātrās kontroles klasiskās FIDE reitinga apskaites turnīriem "Maskačka Open". Šoreiz tas bija paredzēts spēlētājiem ar reitingu līdz 2200.

Sacensības pie galdiņiem pulcēja 37 dalībniekus, no kuriem vairums bija jaunieši un bērni. Tas turnīru darīja interesantu un neprognozējamu. Kā akcentē organizatori, uz šaha galdiņiem notika ļoti labas un spraigas cīņās, no kurām daudzas ir pat atsevišķas analīzes vērtas, kā, piemēram, trešās kārtas partija starp Mariju Kuzņecovu (1377) un Ostinu Pavlovu (1078). Pat neskatoties uz saīsināto klasisko laika kontroli (60 minūtes plus 30 sekundes) vairāki jaunie spēlētāji aizvadīja sasprintas partijas, kuras ilgas virs trīs stundām. Tas viss – neskatoties uz lielo karstumu, kas valdīja pēdējās divās turnīras dienās.

Kā apliecinājums bezkompromisa cīņu raksturam bija arī pēdējās kārtas visilgākā kartija, kuras iznākums ietekmēja visu labāko trijnieku. Tajā pie pirmā galdiņa jaunais Miķelis Vingris (1390) 81.gājienā tomēr bija spiests atzīt FM Nikolaja Katišonoka (2124) pārākumu.

Rezultātā pirmo vietu ar 6 punktiem no 7 iespējamajiem ieguva Konstantīns Gudovskis (2022), otrais ar tikpat punktiem palika Katišonoks, bet trešā vieta pienācās Aleksandram Afanasjevam (1551) – 5,5 punkti. Labāko sešinieku noslēdza Vingris – 5 punkti, Artjoms Tolmačovs (1600) un Zorans Krieks (1271) – pa 4,5. Jaunā Marija Kuzņecova arī ar 4,5 punktiem palika septītā.

Šajā turnīrā Miķelis Vingris ieguva vienu no meistarkandidāta ballēm, bet Ostins Pavlovs ieguva I sporta klasi.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, savukārt balvu saņēmēji redzami šeit.

Ņemot vērā turnīru popularitāti, organizatori jau paziņojuši nākamo "Maskačka Open" datumu. Tas šahistiem ar reitingu 1600 notiks no 5. līdz 7.jūlijam.