"Latgales pavasara" galvenajā turnīrā atkal uzvar Tihonovs

27.05.2019

Ar Baltkrievijas lielmeistara Jurija Tihonova (2385) uzvaru Daugavpilī noslēdzās tradicionālā starptautiskā festivāla "Latgales pavasaris" A turnīrs. Kopumā piecu dienu sacensības četros turnīros pulcēja teju simts šahistus no septiņām federācijām.

Klasiskā reitinga A turnīrā Tihonovs septiņās kārtās izcīnīja piecas uzvaras un divreiz cīnījās neizšķirti – rezultātā 6 punkti no 7. Aiz viņa par puspunktu atpalika ukraiņu FIDE meistars Dmitrijs Konoņenko (2257), bet vēl par puspunktu – mūsu starptautiskais meistars Oļegs Krivonosovs (2422). Labāko sešinieku ar 4,5 punktiem noslēdza trīs Baltkrievijas pārstāvji – Mikhejs Navumenka (2147), Timafejs Klačko (1966) un Aleksandrs Sarbajs (2099). Startēja 28 šahisti.

Otrs klasiskā reitinga turnīrs (B) pulcēja 19 jaunos dalībniekus (2004. gadā dzimuši un jaunāki). Finišā pa 5,5 punktiem no 7 ieguva trīs spēlētāji, bet par čempioni kļuva baltkrieviete Lizaveta Laškevica (1362), aiz sevis atstājot Vjačeslavu Buraku (Baltkrievija, 1454) un Mariju Špirkovu (1255).

Ātrā šaha C turnīrā (2009. gadā dzimuši un jaunāki) kopvērtējumā pie uzvaras tika mūsu valsts pārtāvis Aleksandrs Karasevičs (1485), kura kontā 8 punkti no 9. Baltkrievs Makars Navumenka (1316) ar 7 punktiem palika otrais, bet mūsu Romāns Tolmačovs (1247) – trešais. Cīnījās 23 jaunie censoņi.

Kā ierasts, visplašāk pārstāvēts bija blics, kurā varēja startēt visu iepriekšminēto turnīru dalībnieki. 58 šahistu konkurencē ar 8 punktiem 9 kārtās triumfēja mājinieks FM Ingemārs Jesse (2379). 7,5 punkti Dmitrijam Konoņenko (2214), bet vienīgo medaļu Igaunijai šaja festivālā ieguva Pāvels Vorobjovs (2364), kurš ar 7 punktiem finišēja trešais.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com: A, B, C, Blics
Visi balvu saņēmēji pieejami šeit: A, B, C, D