Ritvars Reimanis izpildījis otro starptautiskā meistara normu

24.05.2019

Noslēdzoties Lielbritānijas komandu čempionātam šahā, FM Ritvars Reimanis (2336) saņēmis sertifikātu, ka viņš izpildījis starptautiskā meistara normu. Tā mūsu šahistam ir jau otrā IM norma.

Lielbritānijas čempionātā, kas saucas "Four Nations Chess League" jeb 4NCL, Reimanis cīnījās komandas "Celtic Tigers" sastāvā. Deviņās partijās spēlējot ar deviņu valstu pretiniekiem, mūsu sportists ieguva 6 punktus, ar ko pietika otrajai normai.

Interesanti, ka komandas menedžerim Krisam Skultem ir Latvijas saknes, jo viņa vectēvs ir latvietis. Pēc regulārās sezonas "Celtic Tigers" bija jācīnās par palikšanu augstākajā divīzijā, ko vienība laimīgi arī izdarīja.

Ritvars Reimanis, kurš šobrīd strādā par biznesa analītiķi Skotijā, atzīst: "Īpaši daudz ar šahu nesanāk nodarboties, bet vienmēr interesanti uzspēlēt komandu turnīros. Citreiz iznāk arī kādu ātrspēles vai rapida turnīru nospēlēt. Papildus diezgan regulāri spēlēju chess.com blicu un darbojos ar "Riga Magicians" komandu, lai cīnītos par iespēju tikt atpakaļ "PRO Chess" līgā. Protams, ka gribās izpildīt vēl pēdējo normu un titulu, tā kā skatos, kur kāds interesants turnīrs būs, kur uzspēlēt un tad mēģināšu uzdevumu izpildīt. Pagaidām gan nekas nav ieplānots. "

Pirmo normu Reimanis izpildīja 2016.gadā Kopenhāgenā turnīrā "Obro Chessclub 80 Year".

"Four Nations Chess League" oficiālā mājaslapa: www.4ncl.co.uk.