Latvijas čempionāta pusfinālā pirmo reizi uzvar Edgars Ungurs

22.04.2019
Turnīra laureāti (no kreisās) – Klāvs Stabulnieks, Edgars Ungurs un Oļģerts Indričāns.

Vienā no pēdējos gados dalībnieku sastāva ziņā stiprākajiem Latvijas vīriešu čempionātu pusfināliem par uzvarētāju pirmo reizi kļuva Edgars Ungurs (2216), 44 dalībnieku konkurencē 7 partijās iegūstot 5,5 punktus, nezaudējot nevienā mačā.

Pēdējā kārtā viņš ar melnajiem cīnījās ar Kristapu Kretaini (2255). Kaut arī abi jau bija nodrošinājuši iekļūšanu finālā, Kristaps ar to viens nebija samierinājies un cīnījās par uzvaru visā turnīrā. Rezultātā partija ilga vairāk nekā četras stundas un beidzās neizšķirti, pirmo vietu atstājot Unguram, bet Kretainim palikot ceturtam. Uzvarētājam arī tika 100 eiro no 350 eiro vērtā balvu fonda. Otro vietu arī ar 5,5 ieņēma Klāvs Stabulnieks (2230), bet trešais finišēja rēzeknietis Oļģerts Indričāns (2155) – 5 punkti. Viņš ir vienīgais ārpus Rīgas pārstāvis labāko desmitniekā, kas ieguva ceļazīmi uz finālu.

Par pārējiem finālistiem kļuva attiecīgi Igors Smorodinskis (2209), Renārs Osis (2168), Vadims Boļšakovs (2199), Fjodors Poļakovs (2092), Igors Ivanovs (2131) un Simons Sinauridze (2069). Ja skatās pēc starta reitinga, nekādas sensācijas nav notikušas, jo desmitnieku noslēgušā Sinauridzes reitings ir divpadsmitais augstākais.

Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet balvu saņēmēju saraksts pieejams šeit.

Atgādināsim, ka Latvijas čempionāta fināls ar balvu fondu 4400 eiro sāksies jau nākampirmdien, 29.aprīlī.

Pēdējā kārtā cīņa pie pirmā galdiņa ilga vairāk nekā četras stundas.