Latgales Jauniešu šaha līgā uzvar Rēzeknes komanda

31.03.2019
Foto - A.Jasinskis

Piektdien, 29.martā, noslēdzās 3.sezonas cīņas Latgales Jauniešu šaha līgā (LJŠL). Šogad sacensībās piedalījās teju pussimts jauno šahistu no Rēzeknes, Jēkabpils, Viļāniem, Maltas un Tilžas. Šoreiz komandu čempionātā spēlēja Austrumlatvijas reģiona deviņas vienības.

Mači aizritēja trijos posmos – novembrī, janvārī un  martā. Pēc individuālās sistēmas tika izspēlētas 9 kārtas ar laika kontroli 25 minūtes plus 10 sekundes uz partiju. Taču kopvērtējumā katrs dalībnieks pārstāvēja tikai savu komandu. Par to, ka konkurence bija diezgan sīva liecina fakts, ka 2.posmā uzvarēja trīs Rēzeknes sporta skolas komandas, bet 3.etapā divas Maltas vienības un Jēkabpils pārstāvji. Arī punktu summas daudzām komandām atšķiras minimāli.

Par Latgales jauniešu čempioniem, izcīnot 22 punktus, šoreiz kļuva trenera A.Vasiļkova Rēzeknes BJSS-1 komandas šahisti Anna Kazmerika, Maksims Šestakovs, Lauris Lazovskis un Raivis Otzulis. Vēl komandā spēlēja Laimonis Taranda un Daniels Pleškāns.

LJŠL vicečempionu godā, atpaliekot tikai par puspunktu, Jēkabpils-1 komanda (treneris G.Pušmucāns). Sastāvā Renārs Petrovs, Kristers Policāns, Alise Klidziņa, Juris Soltums un rezervists Ralfs Rinkēvičs. Bronzas medaļas Rēzeknes novada BJSS-1 vienībai no Maltas palīdzēja kalt Jekaterina Smirnova, Adrians Taškāns, Daniils Škņarovs un Jānis Gudriks, rezervē bija Iļja Froļenkovs. Komanda izcīnīja 18,5 punktus (treneris A.Jasinskis).

Individuālajā ieskaitē zēniem U-14 grupā 1.vietā R.Petrovs, 2.v. – K.Policāns (abi no Jēkabpils sporta skolas), 3.v. – M.Šestakovs (Rēzeknes BJSS); U-11 grupā 1.vietā M.Krakops (Tilža, trenere M.Strupka), 2.v. – jēkabpilietis R.Lapiņš, 3.v. – rēzeknietis A.Vinogradovs. Meitenēm U-14 grupā labākā bija J.Smirnova, sudrabs A.Kazmerikai un trešajā pozīcijā A.Klidziņa no Jēkabpils; savukārt U-11 grupā zelta medaļa K.Gruznovai no Maltas, sudrabs Ž.Klušai (Rēzekne), bronza J.Kuznecovai (Viļāni, trenere T.Samuilova).

Trešā posma rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Sacensību tiesnesis Aleksandrs Vasiļkovs