No Zemgales uz čempionāta finālu brauks Breikšs un Avotiņš

26.03.2019

Jelgavā cīnīties par vietām uz Latvijas vīriešu 2019. gada čempionāta finālu un pusfinālu Zemgales reģionālajā atlases turnīrā bija sabraukuši 23 šaha entuziasti no Jelgavas, Rīgas, Kokneses, Bauskas, Tukuma un Kalnciema.

Jau pirmā kārta pierādīja, ka šajā turnīrā nav izteikta favorīta, jo šajā kārta jau pie pirmajiem trīs galdiņiem favorīti aizvadīja ļoti grūtas cīņas, kā rezultātā turnīram 1.numurs V.Indričāns zaudēja jelgavniekam V.Zujevam un turnīra gaitā vairs nespēja atgūties. Arī turnīra 2.numurs D.Pogrebnojs noturēja neizšķirtu pret Kristapu Reini Strodu. Katrā kārtā norisinājās saspringtas cīņas, kuru rezultāti parasti izšķīrās ātrspēlē, kad uz pulksteņa palikušas jau vairs bija pāris minūtes!

Pēc pirmās dienas iegūto vadību (4 no 4) Pēteris Breikšs (9. starta numurs) prata noturēt arī otrajā sacensību dienā, kur pamanījās zaudēt tikai tukumniekam J.Erlatam. Kopumā ļoti stabils sniegums un pārliecinoši iegūtā pirmā vieta un vieta finālā. Otro vietu un ceļazīmi uz finālu pēdējā kārtā nodrošināja M.Avotiņš, jo sīvākais konkurents M.Ivbulis pozicionālā cīņā zaudēja jau pieminētajam J.Erlatam, kuram beigās 4.vieta un vieta pusfinālā. 3.vietu pēdējā kārtā izcīnīja Emīls Jānis Mieriņš, kas ilgā cīņā prata uzvarēt ar diviem torņiem pret dāmu savu cīņa biedru Andreju Freibergu.

Labākais seniors +65: Harijs Heidemanis
Labākais jaunietis: Kristaps Reinis Strods
Dāmu konkurencē labākā: Vera Suržikova

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas chess-results.com.

Turnīra organizatori izsaka pateicību Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai par iespēju aizvadīt turnīru skolas telpās.

Kārlis Daģis