"Pullman Riga Old Town Hotel" čempioni – Kretainis un V. Svešņikovs!

04.03.2019
Foto - Reinis Riekstiņš

Brīvdienās notika "Pullman Riga Old Town Hotel" čempionāts ātrajā šahā un blicā. Šis bija otrais "Pullman" viesnīcas turnīrs un ātrā šaha turnīrā piedalījās rekordliels dalībnieku sastāvs – 112 šahisti no 9 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Norvēģijas, Krievijas, Zviedrijas un Čīles!).

Šis bija pirmais turnīrs Latvijā, kuru partiju tiešraide portālā chessbomb notika ar bezvadu tehnoloģiju. Interesentiem ir iespēja noskatīties partijas no pirmajiem 5 līderu galdiņiem gan ātrā, gan blica turnīrā.

Ātrā šaha turnīrs norisinājās sestdienā 2.martā, un pēc saspringti aizvadītām 9 kārtām, turnīra noslēgumā veseliem 7 spēlētājiem izdevās izcīnīt 7 punktus! Pēc papildrādītājiem par jauno čempionu kļuva starptautiskais meistars Vladimirs Svešņikovs (2433), 2. vietu ieguva iepriekšējā gada uzvarētājs lielmeistars Jevgēnijs Svešņikovs (Krievija, 2487), bet 3. vietu FIDE meistars Matīss Mustaps (2490). Labākā dāmu konkurencē bija lielmeistare Laura Rogule (2305), kura arī ieguva 7 punktus.

Pēc turnīra noslēguma un apbalvošanas notika neliels svētku bankets, kura laikā varēja nobaudīt viena no atbalstītājiem Raiskumieša produkciju. Neformālā gaisotnē, neaizvadot bezkompromisa cīņas pie galdiņiem, savstarpēji varēja iepzīties ar turnīra dalībniekiem ar kuriem neizdevās satikties savstarpējās partijās.

Blica turnīrs notika nākošajā dienā, svētdienā 3. martā. Ja ātrā šaha turnīra rezultāti bija bez īpašiem pārsteigumiem, tad blica turnīrs sagādāja dažas sensācijas vai kā minimums pārsteigumus.

Tika aizvadītas 11 kārtas un par jauno blica turnīra čempionu, negaidīti pašam uzvarētājam, kļuva nacionālais meistars Kristaps Kretainis (2195), kuram izdevās iegūt 8,5 punktus no 11 un palikt neuzvarētam. 2. vietā starptautiskais meistars Rolands Bērziņš (2353) ar 8,5 punktiem, 3. vietā, lielmeistars Jevgēnijs Svešņikovs (2391) ar 8 punktiem. Labākā starp dāmām, atkārtojot iepriekšējās dienas panākumu, kļuva lielmeistare Laura Rogule (2288) ar 7.5 punktiem.

Atzīmēšanas vērts ir arī Riharda Bekasova (2007) rezultāts, kuram izdevās izcīnīt 6. vietu, lai arī starta reitinga listē Rihards tika ierindots kā 24. Teicami nospēlēja arī Maksims Golubovskis, (2161) ar 7,5 punktiem ieņemot 7. vietu, startējot no 15. pozīcijas.

Abu turnīru uzvarētāji saņēma naudas balvas, kā arī balvas no atbalstītājiem: "Pullman Riga Old Town Hotel", Prāta Spēles, Alus darītas Raiskumietis un grāmatnīcas Jānis Roze.

Turnīru rezultāti: rapids, blics

Visi balvu saņēmēji: rapids, blics

Turnīra mājaslapa: facebook.com/RigaChess

Tiek plānots, ka turnīrs notiks arī nākošgad!

Andris Tihomirovs

Foto - Reinis Riekstiņš
Foto - Reinis Riekstiņš
Foto - Reinis Riekstiņš
Foto - Reinis Riekstiņš
Foto - Reinis Riekstiņš