Arī Guntis Jankovskis kļuvis par FIDE meistaru

24.02.2019
Foto - Ivans Koļesņikovs

Februārī viens no spēcīgākajiem Latvijas nacionālajiem meistariem Guntis Jankovskis (2305) pievienojies to Latvijas šahistu pulkam, kuriem ir starptautisks tituls. Viņš pieņēmis piedāvājumu kļūt par FIDE meistaru, jo reitinga robežu 2300 Jankovskis bija pārsniedzis jau sen.

Viens no pamudinājumiem kļūt par FM titula īpašnieku, ir iespēja bez atlases sacensībām spēlēt Latvijas čempionātā. Tādējādi Latvijai šobrīd ir jau 28 FIDE meistari, kas ir tikai nedaudz mazāk nekā Lietuvai un Igaunijai kopā. Iepriekš par FM septembrī kļuva jaunie Ņikita Kuzņecovs un Iļja Semjonovs.

Jankovskis, kurš pašreiz strādā Valsts policijā un Jēkabpils Sporta skolā par šaha treneri, sāka trenēties 1981.gadā pie Jāņa Mileikas. Viens no lielākajiem sasniegumiem bija 2.vieta Latvijas komandas sastāvā PSRS skolēnu spartakiādē 1988.gadā Dmitrovgradā. Mūsu izlasē spēlēja arī Aleksejs Širovs, Jānis Grasis, Kaspars Ramma, Andrejs Sokolovs. Uzvarēja Krievija ar vēlāko pasaules čempionu Vladimiru Kramņiku priekšgalā.

Jankovskis ir uzvarējis Latvijas skolēnu spartakiādes, Latvijas jauniešu čempionātā bijusi otrā vieta, kas tolaik ļoti spēcīgā konkurencē vērtējams kā labs rādītājs. Daugavpils komandas sastāvā savulaik kļuvis par Latvijas čempionu, bet pērn Olaines vienības rindās bija bronzas medaļa, gluži kā kā 2014. un 2016.gadā.

Nevar nepieminēt 4.vietu 2017.gada Latvijas čempionātā, kad aiz viņa palika lielmeistari Viesturs Meijers, Normunds Miezis, Ilmārs Starostīts, kā arī Vladimirs Svešņikovs un Ņikita Meškovs. Togad viņš izpildīja arī starptautiskā meistara normu.