Sākusies Olaines ātrā šaha turnīru sērija

13.01.2019

Sestdien Olaines sporta namā aizvadīts Olaines atklātā čempionāta ātrajā šahā pirmais posms, kuru organizē Olaines Šaha klubs sadarbībā ar Rīgas Šaha federāciju un Olaines Sporta centru. Notika gan bērnu, gan arī "Open" turnīrs.

Bērnu turnīrs ar apdomas laiku 10 minūtes plus 5 sekundes pulcēja 32 jaunos olainiešus. Pieveicot savus pretiniekos visās septiņās partijās, par uzvarētāju kļuva Adrians Broks (1282). Otro vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Elizabete Kokina (1223), bet trešais ar 5 punktiem palika Tomass Sigats (1259).
Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas askatāmas šeit.

Pēc bērnu turnīra sekojošajā Olaines atklātā čempionāta pirmajā posmā (arī 10 min. plus 5 sek.) piedalījās 38 dalībnieki, galvenokārt no Rīgas, Olaines un apkārtnes pilsētām. Astoņās kārtās pa 6,5 punktiem ieguva Vairis Kurpnieks (Skrīveri, 1898) un Vadims Indričāns (Rīga, 2013), tomēr papildrādītāji labāki bija pirmajam no viņiem. Trešais finišēja jaunais mājinieks Emīls Jānis Mieriņš (1770) – 6 punkti.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas askatāmas chess-results.com, bet viss balvu saņēmēju saraksts pieejams šeit.

Šis būs kārtējais gads, kad Olainē notiek vairāku turnīru sērija. 2.posms būs jau 3.februārī, nākamie posmi – septembrī un oktobrī. Savukārt maijā un novembrī ieplānoti gadskārtējie Olaines šaha svētki.