Aizvadīts jau sestais BJC "Daugmale" ģimeņu čempionāts šahā

19.12.2018
Ģimene Stepanovi – dēls Dans un tēvs Timofejs.

Sestdien un svētdien Bērnu un jauniešu centrā "Daugmale" aizvadīts jau sestais ģimeņu čempionāts šahā. Tas šogad bija sevišķi kupli pārstāvēts, jo pie rūtotajiem galdiņiem sēdās 59 komandas (rekords!) no Rīgas, Baložiem, Olaines, Carnikavas, Jelgavas un Jūrmalas.

Divās dienās kopumā aizvadot septiņas ātrā šaha (15+5) kārtas, par čempioniem kļuva galvenie favorīti ģimene Stepanovi – dēls Dans un tēvs Timofejs, nacionālais meistars. Viņi ieguva 11,5 punktus no 14 iespējamajiem. Otro vietu arī ar 10,5 punktiem ieņēma ģimene Burenkovi – tēvs Dmitrijs un dēls Artjoms. Trešā vieta ģimenei Valeiņi – tēvs Jānis un meita Ieva (10 punkti).

Atsevišķā nominācijā komandām, kuru sastāvā tikai jaunieši vai jaunietes līdz 17 gadiem, pirmo vietu ieguva brāļi Freibergi, Andrejs un Filips (kā 2017.gadā, tikai cita sastāvā  – Raimonds un Filips). Otrā vieta šajā kategorijā pienācās brāļiem Tolmačoviem, Romanam un Artjomam, trešie – Krasiļņikovi, brālis Aleksandrs un māsa Marija.

Individuālī pie pirmā galdiņai visas 7 partijas uzvarēja BJC "Daugmale" šaha pulciņa audzēknis – Artjoms Burenkovs, otrā vieta tika Miķelim Vingrim (6,5 punkti), un trešā vieta – Gustavam Rupajam (6,5).

Pie otrai galdiņai 100% rezultātu parādīja meistarkandidāts Ģirts Tenis. Otro vietu ieņēma Jāzeps Vaičuks (6,5 punkti), bet trešo – Nacionalais meistars Timofejs Stepanovs (6,5 punkti).

Tika arī atzīmēti arī paši jaunākie dalībnieki. Piecus gadus vecā Aļona Tolmačeva, kura spēleja ar vecvectēvu Aleksandru Viškeru (80 gadi) un sešgadīgais Arons Gozs. Atzīmēti arī visvecākie: Aleksandrs Viškeris (80 gadi – 6,5 punkti), Voldemārs Hermanis (83 gadi), un Vitauts Liepiņš no Limbažiem (85 gadi – 5 punkti), kurš 1959.gadā simultānspēlē uzvarejā Mihailu Tālu!

Īpaši atzīmējams labākais rezultāts sieviešu meiteņu komandām – ģimene Maklakovas, māte Nellija ar savu meitu Naomi (8 gadi). Viņas ierindojās 10.vietā kopvērtējumā.

Organizatori izsaka īpašu patiecību par turnīra atbalstu Novikontas Jūras koledžai, Semjonoviem, kā arī Raimondam Vambūtam.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

BJC "Daugmale" šaha trenere Poļina Ni

Ģimeņu čempionātu laureāti:
2018.gads. 1. Stepanovi, 2. Burenkovi, 3. Valeiņi

2017.gads. 1. Semjonovi, 2. Grīvnieki, 3. Stepanovi
2016.gads. 1. Semjonovi, 2. Vambuti, 3. Stepanovi
2015.gads. 1. Golstas, 2. Vambuti, 3. Petrovski
2013.gads. 1. Gogini, 2. Starcevs/Ļaško, 3. Grīvnieki
2012.gads. 1. Žiļajevi, 2. Serdjuki, 3. Proņini