Meškovs uzvar leģendārajā Puhajarves handikapa turnīrā

28.11.2018

Igaunijas pilsētā Puhajarvē aizvadīts jau 19. handikapa turnīrs, kas katru gadu pulcē daudzveidīgu un interesantu dalībnieku sastāvu. Šogad desmit valstu spēlētāju, daudzu lielmeistaru un starptautisko meistaru konkurencē uzvarēja mūsu GM Ņikita Meškovs (2577), kuram tā bija debijas reize.

Uzaicināto dalībnieku skanīgo vārdu dēļ sacensības jau kļuvušas leģendāras. Šogad pat tur pie galdiņiem sēdās tādas slavenības kā Arturs Jusupovs (Vācija), Rafaels Vaganjans (Armēnija), Jans Elvests (ASV), Aleksandrs Halifmans (Krievija). Savulaik tur spēlējis arī Viktors Korčnojs (Šveice) un Anatolijs Karpovs (Krievija).

Latviju bez Meškova pārstāvēja arī lielmeistare un finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, LIAA vadītājs un federācijas viceprezidents Andris Ozols.

No piektdienas vakara līdz svētdienas pusdienlaikam 36 dalībnieki, kas pēc reitinga bija sadalīti piecās grupās, aizvadīja viena apļa handikapa turnīru ar pieciem dažādiem apdomas laikiem: 10–10; 12–8; 14–6; 16–4; 18–2.

35 kārtās Meškovs ieguva 28,5 punktus, pa diviem punktiem apsteidzot Rafaelu Vaganjanu (2477) un Arturu Jusupovu (2520). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Ņikita Meškovs pēc sacensībām atzina, ka ir ļoti pateicīgs organizatoriem par uzaicinājumu uz šo labi organizētu un interesanto turnīru, kurā valdīja brīnišķīga un īpaša atmosfēra. Prieks bija atrasties starp daudziem leģendāriem šahistiem. Puhajarvē sacentās ne tikai profesionāli šahisti, bet arī daudzi biznesmeņi, šaha sponsori, amatieri. Tā kā apdomas laiks katram bija savādāks, gadījās arī kāds negaidīts rezultāts, arī pašam Meškovam. Visgrūtākā bija sestdiena, kad nācās spēlēt 20 kārtas.

Savu uzvaru tik spēcīgā konkurencē viņš skaidro ar to, ka pēc olimpiādes Batumi viņš daudz trenējas. Gan pats, gan kopā ar Latvijas Šaha federācijas treneri Edvīnu Ķeņģi, ar kuru intensīvi nodarbojas vairākas reizes nedēļā.