Svešņikovs un Reizniece-Ozola – pirmie Latvijas olimpiskie čempioni!

02.07.2016

Valmierā sestdien aizvadītas Latvijas Olimpiādes šaha sacensības. Par pirmajiem Latvijas olimpiskajiem čempioniem kļuva WGM Dana Reizniece-Ozola (2315) un IM Vladimirs Svešņikovs (2432). Gan dāmas, gan kungi aizvadīja deviņu kārtu ātrā šaha turnīrus ar apdomas laiku 12 minūtes plus 5 sekundes. Sieviešu konkurencē piedalījās 14 dalībnieces, no kurām deviņas apspēlēja nākamā uzvarētāja Reizniece-Ozola (Ventspils). Tiešām pirmās Latvijas olimpiskās čempiones cienīgs sniegums – uzvaras visās partijās! Otrā ar 7,5 punktiem finišēja WIM Katrīna Šķiņķe (Jelgava, 2181), bet bronzas medaļu saņēma WGM Laura Rogule (Rīg, 2338) – 6 punkti.

Visas dalībnieces, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Kungiem konkurence biļa ļoti sīva – 63 dalībnieki. Pēc ceturtās kārtas Svešņikovs (Rīga) bija līderis, taču tad piekāpās sīvākajam konkurentam IM Vitālijam Samoļinam (Jelgava, 2377). Līderpozīciju nākamais čempions atguva tikai pēdējā kārtā, kurā pieveica Kasparu Rammu (Olaine, 2202), savukārt Samoļins, cīnoties neizšķirti ar IM Gundaru Antomu (Rīga, 2314), galavērtējumā palika otrais, tiekot pie sudraba medaļas. Bronza pienācās Antomam.
Pēc noslēdzošās 9 kārtas vērtējums bija šāds: 1. Svešņikovs – 7,5 punkti, 2. Samoļins – 7, 3. Antoms, 4. Ivars Bērziņš (Liepāja), 5. Māris Koops (Valka), Sergejs Fjodorovs (Ķekava) visiem pa 6,5.

Pilsētām vīriešiem labākā bija Liepāja (Ivars Bērziņš, Arkādijs Kovaļevskis, Āris Ozoliņš, Rinats Muhamadejevs, Daniels Markauss) – 27,5 punkti, tad Kuldīga – 26,5 un Jēkabpils – 23.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmi šeit.