Par spīti organizatoriskām problēmām kadeti uzsāk cīņas Spānijā

05.11.2018
Foto - Diāna Matisone

Spānijas pilsētā Santjago de Kompostelā sācies pasaules čempionāts šahā kadetiem jeb jauniešiem vecumu grupās U-8, U-10 un U-12. No 4. līdz 15.novembrim tiks aizvadītas 11 klasiskā šaha kārtas ar vienīgo brīvdienu sestdien, 10.novembrī.

Latviju šajā čempionātā pārstāv Arsēnijs Derbeņevs (1193), Marija Kuzņecova (1263) (abi U-8); Arsēnijs Savičevs (1412), Ieva Valeine (1258)(abi U-10); Jevgēņijs Spriņģis (1665), Germans Sergejevs (1087), Agnesa Stepania Teravetisjana (1439) un Sofija Sergejeva (1351)(visi U-12) ar treneri un delegācijas vadītāju Diānu Matisoni priekšgalā.

Pēc starta reitinga visaugstāk no mūsu šahistiem atrodas jaunā Marija Kuzņecova, kurai U-8 meiteņu grupā (84 dalībniecis) ir 12. labākais reitings.

Kā informē Matisone, Santjago de Kompostela šahistus sagaidījusi ar lietu un plus 15 grādu temperatūru. Iemitināja 4 zvaigžņu viesnīcā, taču jau ar pirmajām minūtēm bija skaidrs, ka līmenis ir nesalīdzināmi zemāks. Nesen bija indēti insekti. Numuriņos bija vēss, nācās gulēt biksēs un džemperos. Istabās viens naktsskapītis uz trijiem. Nav dzeramā ūdens. Vannām bija rūsas traipi. Bezvadu internets nav pieejams, līdz ar to nevar pilnvērtīgi gatavoties partijām.

Visu viesnīcā dzīvojošo valstu delegācijas iesniegušas protestu organizatoriem par šo nenormālo situāciju.

Ēdināšana bija zem katras kritikas. Galdam, pie kura sēdēja 16 cilvēki, pasniedza 8 picas gabaliņus. Nācās cīnīties par ēdienu. Pirms tam tā pica bija jāgaida 30 minūtes, graužot maizi un uzdzerot sulu.

Spēļu zāle ir viens milzīgs koridors. U-8 meitenes noslēdināja spēlēt vietā, kuru ir caurvējš. Nācās spēlēt jakās un cepurēs.

Atklāšanās ceremonijā visus vecākus, trenerus un delegāciju vadītāju izraidīja ārā. Skatījāmies atklāšanu iekšā caur logu. Pēc skandāla organizatori tomēr ielaida iekšā, uz otro stāvu.

Rezultātiem, partijām un mūsējo sekmēm var sekot līdzi čempionāta oficālajā mājaslapā www.wccc2018.com.

Foto - Diāna Matisone
Foto - Diāna Matisone
Foto - Diāna Matisone
Foto - Diāna Matisone