Jubilejas "Latgales rudenī" pa diviem tituliem Baltkrievijai un Latvijai

14.10.2018
Foto - Oksana Makarova

Daugavpils pilsētas šaha un dambretes klubā svētdien noslēdzies starptautiskais festivāls "Latgales rudens", kas šogad notika jau piecpadsmito reizi. Kopumā vairāk nekā septiņdesmit šahistu sacentās četros turnīros. Pa diviem tituliem šoreiz izcīnīja Latvijas un Baltkrievijas pārstāvji.

Galvenajā, A turnīrā, 23 dalībnieku konkurencē otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva kaimiņvalsts Baltkrievijas pārstāvis, sacensību vienīgais lielmeistars Jurijs Tihonovs (2395), kurš 7 klasiskā šaha kārtās ieguva 6,5 punktus. Viņam sešas uzvaras un vienīgais neizšķirts pret otrās vietas ieguvēju, mūsu starptautisko meistaru Oļegu Krivonosovu (2377), kuram finišā 6 punkti. Trešais ar 5 punktiem finišēja Aleksandrs Sarbajs (Baltkrievija, 2115).

Klasiskā šaha turnīrā jauniešiem (B; 26 dalībnieki) uzvarētājam arī izdevās iegūt 6,5 punktus. Rīgas Šaha skolas audzēknis Emils Tabors (1506) izcīnīja sešus panākumus pēc kārtas, bet pēdējā partijā slēdza miera līgumu ar tuvāko sekotāju Jevgēņiju Makarau (Baltkrievija, 1391), kuru apsteidza par punktu. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Aleksejs Zaharovs no Krievijas.

Deviņu kārtu ātrā šaha turnīrā bērniem (C; 21 dalībnieks) ar 8,5 punktiem pārliecinoši labākais bija Makars Navumenka (1234). Tuvākos sekotājus no Latvijas Raimondu Jakubseviču (1065) un Timofeju Macuku (1318) viņs apsteidza par attiecīgi 2 un 2,5 punktiem.

Kā ieraksts, viskuplāk tika pārstāvēts blica turnīrs, kurā piedalījās 51 interesents. Tajā cīņa ritēja ļoti sīvi un līdz pat pirmpēdējai partijai līderi mainījās pēc katras kārtas. Galu galā par uzvarētāju ar 8 punktiem no 9 kļuva mājinieks FM Ingemārs Jesse (2360), kurš klupienu piedzīvoja jau otrajā kārtā un cīņu pabeidza ar septiņām uzvarām pēc kārtas. Par punktu no viņa atpalika Sergejs Metreveli (1979) un Kipras Eigminas (Lietuva, 1940).

Visu turnīru rezultāti: A, B, C, blics
Visi balvu saņēmēji: A, B, C, blics