Pēc otrā posma līderpozīcijas pārņem "Termo Eko/RŠF" un RTU

10.09.2018
Ilze Bērziņa (Olaine) otrajā posmā ieguva 3,5 punktus no 4. Foto - Ivans Koļesņikovs

Latvijas komandu čempionāta II posmā, kas nedēļās nogalē aizvadīts Rīgas Šaha skolas telpās, favorīti apliecināja savu statusu. Pa četrām komandu uzvarām izcīnīja Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils un "Termo Eko/RŠF". Ižškirošie notikumi gaidāmi trešajā posmā decembra vidū.

Pēc pirmā posma līderi bija Olaines šahisti ar lielmeistaru Normundu Miezi (2470) priekšgalā, taču otrajā posmā tika piedzīvoti zaudējumi pret Rīgas Šaha skolu (1,5:3,5) un "Termo Eko/RŠF" (1:4), samazinot iespējas tikt medaļām. Uz tām tagad vēl grūtāk cerēt Rīgas Šaha skolai (RŠS), kurā spēlē divi olimpiskjās izlases dalībnieki – GM Artūrs Neikšāns (2566) un FM Arturs Bernotas (2408). RŠS ar 1,5:3,5 piekāpās RTU un ar 2:3 – Ventspilij.

Pēc 7 kārtām pa 14 punktiem ir "Termo Eko/RŠF" un RTU, kuru savstarpējā cīņa gaidāma pēdējā posmā decembra vidū. Ar 12 punktiem seko Ventspils, bet 10 punkti ir Olainei. Par zeltu teorētiski vēl cīnās pirmās trīs komandas.

Individuāli šajā posmā pie galdiņiem sēdās 78 spēlētāji no četrām valstīm. Pa maksimāli iespējamajiem 4 punktiem ieguva WGM Laura Rogule (2268; RTU) un Sergejs Kļimakovs (2309; "Termo Eko/RŠF"). 3,5 no 4 punktiem WGM Ilzei Bērziņai (2218; Olaine) un Ņikitam Meškovam (2535; "Termo Eko/RŠF"). Savukārt 3 punktus no 3 ieguva trīs ventspilnieki. Divi no Vācijas – GM Daniels Frīdmans (2591) un Normans Šuce (2262), bet viens no ASV – FM Valdis Saulespurēns (2247).

Lielmeistars Frīdmans uz šo posmu bija speciāli atbraucis no Vācijas. Tā sagadījās, ka bija brīva nedēļas nogale un pirms olimpiādes, kas jau pēc divām nedēļām sāksies Batumi, gribējās nedaudz "patrenēties" klasiskajā šahā.

Turpinot indviduālo sniegumu tēmu, viens no šī posma lielākajiem notikumiem ir astoņkārtējā Latvijas čempiona, lielmeistara Edvīna Ķeņģa (2545) atgriešanās klasiskā šahā pēc deviņu gadu (!) un viena mēneša pārtraukuma. RTU sastāvā viņš ieguva 2,5 punktus no 3, vispirms uzvarot Andri Ruču (1671; Cēsis), tad cīnoties neizšķirti ar IM Oļegu Krivonosovu (2378; "The Royal Biograph") un visbeidzot pieveicot Arturu Bernotu (2408; RŠS).

Uz atgriešanos klasiskajā šahā viņu "Liepājas rokādes" laikā pamudināja RTU kapteinis Egons Lavendelis, jo pēc Aloiza Kveiņa pāragrās nāves nācās meklēt jaunu spēcīgu komandas dalībnieku. Kā treneris Ķeņģis visus šos gadus bija aktīvajā šahā, tāpēc sēšanās pie galdiņa ar standarta laika kontroli sanāca visai pozitīva.

Kā zināms, Ķeņģis ir Latvijas izlases kapteinis olimpiādē, un šajā komandu čempionāta posmā Rīgā spēlēja visi mūsu olimpieši, izņemot Igoru Kovaļenko. Šobrīd notiek intensīvs sagatavošajās darbs, lai Latvija nostartētu pēc iespējas labāk.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Partijas .pgn formāmāta: 4.kārta, 5.kārta, 6.kārta, 7.kārta