Turnīrā uzvar Zatonskiha, bet par čempioniem kļūst Mustaps un Rogule

30.07.2018

Nedēļas nogalē divu dienu garumā Ventspils Jaunrades namā notika II Jura Neimaņa piemiņas turnīrs, kas reizē bija sestais Latvijas čempionāts rapidā jeb ātrajā šahā. Par daudzajiem kausiem un medaļām sacentās 39 šahisti, kas pārstāvēja četras valstis – Latviju, Vāciju, ASV un Lietuvu.

Pēc starta reitinga līderi bija lielmeistars Daniels Frīdmans (Vācija, 2689), FM Matīss Mustaps (2450) un IM Anna Zatonskiha (ASV, 2363), kuri turnīra gaitā savu favorītu statusu arī apliecināja. Par II Jura Neimaņa piemiņas turnīra uzvarētāju ar 9,5 punktiem no 11 kļuva Zatonskiha, kuru tā arī nespēja apspēlēt ne dāmas, ne kungi. Ar tikpat daudz punktiem otrais palika Frīdmans, kas zaudēja tikai ceturtās vietas ieguvējam IM Guntaram Antomam (2293). Trešais ar 9 punktiem finišēja FM Matīss Mustaps, kuram arī viens zaudējums – pret Frīdmanu.

Sestdien atzīmējis savu 28 dzimšanas dienu, Matīss Mustaps kā papildus dāvanu sev sagādāja arī Latvijas čempiona titulu rapīdā. Iepriekš Latvijas čempionātos ātrajā šahā viņš medāļās ne reizes nebija ticis. Tas pats sakāms arī par sudraba un bronzas ieguvējiem – Guntaru Antomu un mājinieku Jāni  Isakovu (1799).

Latvijas čempionātā dāmu konkurencē 2016.gadā iegūto titulu izdevās nosargāt lielmeistarei Laurai Rogulei (2279), kura turnīrā kopējā vērtājumā sasniedza piekto vietu. Tas viņai ir otrais čempiones tituls, par vienu mazāk nekā Ilzei Bērziņai, kura šoreiz turnīrā nepiedalījās, jo cīnījās Pardubicē.
Ventspilī savas pirmās valsts mēroga rapida medaļas izcīnīja Nellija Maklakova (sudrabs) un Marta Kāne (bronza).

Kopumā turnīrā tika pasniegts daudz dažādu balvu – arī jauniešiem, veterāniem, ventspilniekiem. To pilns saraksts apskatāms šeit.

Visi II Jura Neimaņa piemiņas turnīra un Latvijas rapida čempionāta dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.