Igors Kovaļenko: Jāatgriežas pie 2700

16.07.2018

Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko (2624) svētdien uzvarēja jau piekto Baltijas zonālo turnīru posmu, apliecinot, ka ir līderis ne tikai mūsu valstī, bet arī Baltijā. Panākums Liepājā viņam sekoja pēc pirmajām vietām respektablos turnīros Panevēžā (Lietuva) un Astanā (Kazahstānā).

Igors Kavaļenko maijā Tallinā uzvarēja zonālā turnīra pirmo posmu, pēc kura "paslīdēja" Palangā (ceturtā vieta), saasinot intrigu un ļaujot uz kopvērtējuma līdera godu pretendēt četriem šahistiem – vēl arī Artūram Neikšānam, Ņikitam Meškovam un Tomasam Laurušam (Lietuva). Tomēr intriga, kā atzina pats Kovaļenko, vēju pilsētā pēc būtības beidzās jau pēc piektās kārtas, kad galvenie konkurenti atradās desmitajā, vienpadsmitajā un piecpadsmitajā pozīcijā. Tad, lai viņu apdzītu, kādam no viņiem bija jāuzvar visā turnīrā, kas tobrīd vairs faktiski nebija iespējams.

Kovaļenko izdevās sekmīgi nokontrolēt turnīra gaitu, savu spēli, izcīnīt 1.vietu Liepājā, ar baltajiem pieveicot arī konkurentus uz uzvaru posmā – Šarūnu Šuļski (Lietuva) un Kaido Kulaotsu (Igaunija).

Mūsu lielmeistars neslēpa gandarījumu, ka šādi zonālie turnīri tiek rīkoti, par ko lielā mērā jāpateicas mūsu federācias un FIDE Baltijas zonas prezidentam Ārim Ozoliņam. Tie vienmēr pulcē stipru dalībnieku sastāvu, gandrīz katrā no tiem kāds šahists izpilda GM vai IM normas. Vēl kas būtiski zonālajos – vienalga, vai uzvari vai zaudē, pretiniekos nākamajā kārtā nāk atkal cits spēcīgs šahists.

Šobrīd jūtams nogurums, jo spēlējis un ceļojis faktiski mēnesi bez apstājas, šajā laikā aizvadot gandrīz 30 klasiskā šaha partijas, plus vēl ātrais šahs. Tagad kādu mirkli atpūtīsies, tad atkal viesosies Liepājā, kur cīnīsies jubilejas "Liepājas rokādē", tad "RTU Open", pie reizes arī abi mači ar Lietuvu un Igauniju, bet pēc tam gatavosies Batumi gaidāmajai šaha olimpiādei.

Spriežot pēc pēdējiem rezultātiem un sajūtām, Kovaļenko sāk lēnām atgriezties tajā līmenī, kad viņa reitings bija 2700. Tāds ir viens no viņa tuvākajiem mērķiem – sasniegt un pārsniegt šo robežu.