Panevēžas turnīru sērija beidzas ar Kovaļenko uzvaru

08.07.2018

Svētdien Panevēžā par Baltijas valstu ātrā šaha čempionu kļuva Igors Kovaļenko. Ar šīm sacensībām tur noslēdzās septiņu dažādu formātu starptautisku turnīru sērija, kuros piedalījās daudzi Latvijas šahisti, vairākos no turnīriem kāpjot uz goda pjedestāla.

Tūrisma aģentūras "Senti Travel" rapida čempionāts ar balvu fondu 3000 eiro, kas aizritēja sestdien un svētdien, pulcēja 68 šahistus no astoņām valstīm. Galvenais reitingfavorīts Igors Kovaļenko (2677) par čempionu kļuva visai pārliecinoši, desmit kārtās izcīnīdams 9 punktus. Vienīgo zaudējums viņš piedzīvoja pret mājinieku IM Tomasu Lauruši (2510), kurš ar 7 punktiem ieņēma trešo vietu. Sudraba medaļa tika vēl vienam lietuviešu starptautiskajam meistaram Pauļam Pultinevičum (2390) – 8 punkti. No mūsējiem vēl labāko sešiniekā iekļuva lielmeistari Toms Kantāns (2510) un Ilmārs Starostīts (2460). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Tādējādi pirmdien Liepājā gaidāmo Baltijas zonālā turnīra izšķirošo posmu Kovaļenko sagaidīs labā noskaņojumā, jo vienā nedēļā viņš uzvarējis divus turnīrus. Tikai otrdien Kazahstānā noslēdzās klasiskais "Astana Open", kurā startēja 153 dalībnieki no 9 valstīm. Kovaļenkā tajā bija pirmais, iegūstot 7,5 punktu no 9.

No 29.jūnija līdz 6.jūlijam aizritēja "Panevežys Open". Elites turnīrā otro vietu ieņēma GM Ilmārs Starostīts (2461), bet piektā bija WGM Ilze Bērziņa (2169).  Līdzīgi bija arī otrajā deviņa kārtu klasiskajā turnīrā "Open A". Otrais palika Pjotrs Koļasa (2041), bet piektā bija mūsu daiļā dzimuma pārstāve Madara Golsta (1761). Kopumā tajā startēja 10 Latvijas šahisti, kuru rezultāti apskatāmi šeit.

"Panevežys Open" noslēdzās piektdien ar blicu. Uz goda pjedestāla kāpa divi mūsējie – GM Ilmārs Starostīts (2422) un IM Oļegs Krivanosovs (2478).