Latvijas risinātājiem panākumi Izraēlas atklātajā čempionātā

04.07.2018

Latvijas risinātāji otro reizi attālināti piedalījās Izraēlas atvērtā šaha kompozīciju risināšanas čempionātā. Latvijas Problēmšaha biedrība ar pateicību paziņo, ka šogad mūsu dalību čempionātā atbalstīja Izraēlas vēstniecība Latvijā.

Latvijā sacensības apvienoja 15 dalībniekus no 10 līdz 80 gadu (!) vecuma, kas bija atnākuši, lai nobaudīt risināšanu pat iemīļotā svētku dienā Jāņos.
Atklāšanas ceremonijā piedālījās Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē, sveicinot dalībniekus un novēlot veiksmi, arī piebilsot, ka šī bija viņas pirmā iepazīšanās ar šaha kompozīciju.

Pasaulē 5. Izraēlas atvērtā risināšanas čempionātā piedālījas 12 valstis un 140 risinātāji. Dalībniekiem tika piedāvātās divas kategorijas: 1. kategorija – risinātājiem ar pieredzi; sarežģītas problēmas, bet ar reitinga punktu ieskaiti. 2. kategorija – risinātājiem bez pieredzes vai ar risināšanas reitingu zem 1700.

1. kategorijā mūsu risinātāji bija 10 no 96 dalībniekiem, un 2. kategorijā – 5 no 44.

Labākie Latvijā:
1. kategorijā: Laura Rogule, Antons Gajevskis, Ēriks Mieriņš. Gribētos arī atzīmēt, ka 4.vietu izcīnījis jaunākais šī kategorijas dalībnieks Emīls Tabors (dzimis 2006.gadā)!
2. kategorijā: Kristaps Reinis Strods, Artjoms Burenkovs, Kirills Bogdanovičš. Šī kategorijā pirmo reizi piedālījās un arī nopelnījis punktus katrā kārtā sacensību jaunākais dalībnieks Arsenijs Savičevs (dzimis 2008.gadā)
.
Starptautiskie rezultāti ir paziņoti Pasaules šaha kompozīcijas federācijas (WFCC) vietnē, "Other rated/remarkable solving tournaments 2018" sekcijā:
1. kategorija (ar reitingu): Rezultāti | Problēmas | Risinājumi
Latvijas labākais rezultāts Laurai Rogulei, 44 vieta no 96. Laura ir arī čempionāta labāka sieviete!
2. kategorija (bez reitinga): Rezultāti | Problēmas | Risinājumi
Latvijas labākais rezultats Kristapam Reinim Strodam, 7 vieta no 44.

Sirsnīgi apsveicam Latvijas risinātājus un novēlam jaunus panākumus! Un visi laipni gaidīti 6. Izraēlas risināšanas čempionātā - 2019.gada jūnijā!

1.jūlijā ir arī publicēti kārtējie risināšanas reitingi, kas iekļauj 2. ceturksni (mūsu risinātājiem šī ir dalība Latvijas un Izraēlas risināšanas čempionātos).

Olita  Zadorožnaja un Ēriks  Mieriņš dabūja pilno reitingu (pārgaja no pusreitinga kategorijas). Pusreitings ir arī ieskaitīts junioriem, kas piedalījas Latvijas čempionātā: Kirillam Bogdanovičam, Andrim Grickus, Elisai Granovskai, Jevgeņijam Springim, Ramonai Golstai, Artūram Avotiņam.

Runājot par iespaidīgiem rezultātiem jāsaka, ka ļoti ātri progresē Laura Rogule, kura izcīnījusi ne tikai otro vietu mūsu valstī, bet arī ceturto vietu starp stiprākiem sievietēm pasaulē!

Kaut gan Latvijai gadiem ilgi šaha kompozīcija un  risināšanas tradīcijas netika attīstītas, mūsu risinātāju panākumi pēdējā pusotra gada laikā parādīja lielu potenciālu un dod arī lielas cerības uz Latvijas vietas pacelšanu reitinga tabulās nākotnē!

Salīdzināšanai: tagad Latvijai ir 23 risinātāji reitingu tabulā (ieskaitot 7 risinātājus ar pusreitingu, kas dabūs pilno reitingu ātkārtoti piedaloties sacensībās ar kvalifikāciju), kaut gan 2017.gada 1.janvārī reitingu tabulā bija tikai 7 aktīvie risinātāji.  

Vairāk informācijai par šaha kompozīciju risināšanu un sastādīšanu, ka arī par gaidāmām sacensībām rudenī, lūdzu, rakstiet Jūlijai Visockai,
julia.vysotska@gmail.com

Jūlija Visocka
Izraēlas risināšanas čempionāta kontroliere Latvijā,
Latvijas Problēmšaha biedrība