Zināmi jubilejas "Liepājas rokādes" superturnīra dalībnieki

23.06.2018

No ceturtdienas, 2.augustam, līdz piektdienai, 5.augustam Liepājas Olimpiskajā centrā notiks tradicionālais starptautiskais šaha festivāls "Liepājas rokāde", kas šogad tiks rīkots jau 25.reizi. Festivāla ietvaros paredzēti četri turnīri, kuru balvu fonds būs vismaz 10 000 eiro, plus mačsacīkste 100 pret 100 ar Lietuvu.

 2. un 3.augustā notiks "Open" turnīrs, 4.augustā būs ātrspēle un mačs ar Lietuvu. Vakarpusē sāksies superturnīrs un komandu turnīrs, kas noslēgsies 5.augusta priekšpusdienā.

 Kā informē turnīra organizators Āris Ozoliņš, šobrīd jau zināmi četri superturnīra uzaicinātie šahisti. Tie ir lielmeistari Igors Kovaļenko, Edvīns Ķeņģis, Daniels Frīdmans (Vācija), Aleksandrs Halifmans (Krievija). Viņiem pievienosies četri labākie spēlētāji no "Open" turnīra.

Savu ierašanos Liepājā uz jubilejas festivālu kā goda viesis apstiprinājis Eiropas Šaha savienības prezidents, lielmeistars Zurabs Azmaiparašvili (Gruzija) un "Liepājas rokādes" pirmā superturnīra uzvarētājs, lielmeistars Darmens Sadvakasovs (Kazahstāna), kurš šobrīd ir sekmīgs uzņēmējs un Kazahstānas Šaha akadēmijas īpašnieks. Tiek gaidīta arī Liepājas patstāvīgā viesa, Starptautiskās Šaha federācijas prezidenta Kirsana Iļumžinova ierašanās.

 Īpaša dāvana visiem šahistiem ir ar "Liepājas rokādi" paralēli notiekošais vērienīgais pludmales festivāls "Summer Sound". Organizatori aicina interesentus pieteikties šaha festivālam un mačam ar Lietuvu savlaicīgi. Par 8 eiro vienam cilvēkam par nakti vēl var palikt Jūrniecības koledžas dienesta viesnīcā, bet par speciālu cenu pieejama arī viesnīca "Amrita".

Festivāla nolikums apskatāms šeit.