"Baltais tornis" – arvien plašāks, populārāks un starptautiskāks

04.06.2018

Ar Rīgas 80.vidusskolas kvarteta piedalīšanos sestdien Sočos sākās tradicionālais starptautiskais skolu komandu turnīra šahā "Baltais tornis" ("Белая ладья") fināls, kas šogad pulcējis jau 100 vienības no 22 pasaules valstīm.

Pēdējos gadus šī sacensības kļūst arvien starptautiskākas un finālā Sočos pulcē arvien vairāk dalībnieku. Kad mūsējie pirms diviem gadiem sāka savu piedalīšos, bija 91 komanda no 11 valstīm, pērn startēja jau 97 komandas no 17 valstīm, bet šogad abi rādītāji turpina pieaugt.

Mūsējie ar savu vidējo reitingu ir tikai 74.vietā, tādēļ sākumā pretiniekos nāca spēcīgākas komandas. Pirmajā mačā Latvijas vienība ar 0,5:3,5 piekāpās Mongolijai, kurai 24. augstākais vidējais reitingus, bet otrajā kārtā ar 1,5:2,5 zaudēja Saratovas apgabalam (63.). Kirills Bogdanovičs (1494) un Germans Sergejevs abas partijas zaudēja, Jevgēņijam Spriņģim (1534) viena uzvara, bet Sofijai Sergejevai (1231) divi neizšķirti. Trešajā kārtā gaidāma cīņa ar Zviedriju (88.).

Komandas, dalībnieki, rezultāti apskatāmi šeit.

Ar pirmajiem iespaidiem dalās mūsu delegācijas pārstāve Viktorija Spriņģe: "1.jūnijā no Rīgas izlidojām pulksten 23.15 un ielidojām Sočos 2.25 naktī. Lidostā mūs satika organizatoru pārstāvis un aizveda uz uz viesnīcu, kur bijām ap 4 naktī. Ilgu laiku lidostā aizņēma pasu kontrole. Organizācija laba, internets slikts, bet var nopirkt karti (3-10 eiro) un lietot cik vien vajag. No rīta pirms spēles baseins, pēc kārtas sarunas par partijām pie jūras.  Temperatūra ir 25 grādi, bet jūra ļoti silta; klimats pavisam cits kā Latvijā.

Mūsu Sofija nospēlēja neizšķirti ar ļoti stipru meiteni no Mongolijas. Zēni pēc spēles izanalizēja savas kļūdas un secināja, ka domājuši pareizajā virzienā, bet pietrūka ļoti maz. Kopumā pirmā diena pozitīva, kaut gan mums tikai 0,5 punkti. Jāatzīst, ka Mongolija bija ļoti labi sagatavota, arī t.s. hipnozes tehnika, kad ļoti ilgi skatās uz pretinieku un atslābina tā aktivitāti, vai arī mēģina ar skatienu ietekmēt spēlētāju, lai tas sāk nervozēt un kļūdās. Enerģētika viņiem bija jūtama. Jevgēņijs teica, ka pat nav mēģinājis neskatīties uz pretinieku, kaut gan tas ir nereāli.".