Ātrspēlē par čempioniem kļūst Neikšāns un Rogule

26.06.2016

Neiksans_RoguleMežezerā svētdien aizvadīts Latvijas čempionāts ātrspēlē (3 minūtes plus 2 sekundes), kurā piedalījās 41 dalībnieks, arī trīs daiļā dzimuma pārstāves. 13 kārtu turnīrs ar balvu fondu 700 eiro, no kuriem 130 tika uzvarētājam, izvērtās visai spraigs, un finišā pirmie četri dalībnieki ieguva pa 10 punktiem. Neskatoties uz zaudējumu pēdējā kārtā 2016.gada Latvijas klasiskā šaha čempionam IM Vladimiram Svešņikovam (2430), par blica ša gada čempionu kļuva GM Arturs Neikšāns (2556). Aiz viņa palika WGM Laura Rogulei (2399), kurai tika tituls sieviešu kategorijā, Sergejs Kļimakovs (2285) un GM Normunds Miezis (2490).

Visi turnīra dalībnieki, ieņemtās vietas un rezultāti apskatāmi šeit.

Dāmu konkurencē otro vietu ieņēma WGM Dana Reizniece-Ozola (2296), trešo – Elizabete Limanovska (1775). U–18 jaunieša balvu saņēma Oļegs Petrovskis (2137), U-16- Iļja Semjonovs (2128), seniora balvu – Ivars Smilga (1903).

Turnīra trešās vietas ieguvējs Sergejs Kļimakovs savu blica reitingu pacēla par 76 punktiem, bet Laura Rogule par 38,6. Tas mūsu lielmeistarei pasaules sieviešu ātrspēles rangā ļaus pakāpties no jau tā augstās 25.vietas uz 17.