Latvijas šahistus gaida turnīros Palangā un Panevēžā

30.05.2018

Jau jūnijā divi vērienīgi starptautiski festivāli notiks mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pilsētās Palangā un Panevēžā. Tradicionālais "Baltija Cup" Palangā sāksies jau 15.jūnijā, savukārt 29.jūnijā Panevēžā tiks dots starts "Panevezys Open 2018", bet 7.-8.jūlijā aizritēs Baltijas valstu rapida čempionāts.

Abos šajos nozīmīgajos sarīkojumos tiek aizvadīti dažāda "ātruma" šaha turnīri, kuros aicināti gan jauni, gan veci, gan amatieri, gan profesionāļi, arī, protams, no Latvijas.

Festivāls "Baltija Cup" Palangā aizritēs jau 15. reizi. Kaut arī viesnīcā "Vanagupe" tā turnīri oficiāli sākas piektdien, 15.jūnijā, dienu iepriekš, 14.jūnijā, tur tiks dots starts Baltijas zonālā turnīra jeb Kirsana Iļumžinova kausa izcīņās pašreizējā cikla 2.posmam. Tajā deviņas klasiskā šaha kārtas aizvadīs 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šahisti, cīnoties par ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu.

Pašā festivālā tiks aizvadīti septiņi turnīri ar kopējo balvu fondu vismaz 4000 eiro. Viens būs ar klasisko laika kontroli, trīs ātrspēlēs un trīs blici. Detalizēta informācija atrodama nolikumā (angļu valodā).

Panevēžā 29.jūnijā sāksies pat divi klasiskie turnīri. "Elite" paredzēts spēlētājiem ar reitingu virs 2200 un WGM, IM un GM normu pildīšanai, savukārt "Open A" domāts dalībniekiem ar reitingu līdz 2200 punktiem. Paredzēti vēl arī gan ātrākas laika kontroles, gan jaunajiem dalībniekiem domātie "Open B", "Open B" un "Open C". Spēlēšana Panevēžā beigsies ar "Santi Travel" Baltijas valstu atklāto rapida čempionātu ar 7-8.jūlijā, kura balvu fonds būs 3000 eiro. Visu turnīru nolikumi atrodami www.chesslyga.lt.

Daudzi Latvijas šahisti, arī Lietuvas un Igaunijas, no Panevēžas dosies uz Liepāju, kur jau 9.jūlijā sāksies zonālā turnīra noslēdzošais posms.