Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies labākie no labākajiem

10.05.2018

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latvijas fināls 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolas sporta zālē Skrudalienas ielā 1, kopā pulcējot 250 skolēnus no visas Latvijas.

Otrdien, 15. maijā pulksten 11 sāksies Latvijas Skolu šaha noslēdzošais fināls, kopā pulcējot 250 iepriekš Latvijas piecos reģionos uzvarējušos bērnus, kā arī stiprākos skolēnus – šahistus ar vismaz I sporta klasi šahā.

Plānots, ka svinīgo pasākumu atklās finanšu ministre, šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola un Rīgas domes pārstāve, basketboliste Anete Žogota-Jēkabsone.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes projekts Latvijā tiek īstenots pirmo reizi, un organizatori ir gandarīti, ka izdevās piesaistīt tik lielu interesentu pulku, katrā reģionā pulcējot vismaz pa 100 skolēniem, kuri prot spēlēt šahu.

"Mūsu mazajā, stiprajā Latvijā šahs ir cieņā un noteikti varam to attīstīt tā, lai katrā pilsētā būtu savs šaha centrs un katrā skolā, kura to vēlas, šaha pulciņš," pārliecināts biedrības "Latvijas šaha federācija" valdes loceklis Ilmārs Krūms.

Pēc finālspēlēm paredzētas simultāna spēles ar Latvijas sieviešu šaha izlases vadošajām dalībniecēm Danu Reiznieci-Ozolu, Lauru Roguli, Katrīnu Ameriku, Lindu Krūmiņu un 2018. gada jauno Latvijas čempioni Elizabeti Limanovsku.

Latvijas sieviešu šaha izlase rūpīgi gatavojas rudenī gaidāmajai 43. pasaules šaha Olimpiādei, kas no 2018.gada 23.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes īpašais labvēlis ir Transporta un Sakaru institūts, sarūpējot piemiņas medaļu ikvienam dalībniekam un dažādas pārsteiguma balvas. Balvas Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem gādā arī "Brain games", pārslas "MILZU!", "Venden", SIA "Aqua Latvia", AS "Santa Maria", "Paulig Coffee Latvia" un "Rīgas Ziedi".

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore