Skolu šaha olimpiādes Vidzemes finālā visvairāk medaļu olainiešiem

20.04.2018

Latvijas Skolu šaha olimpiādes ceturtais reģionu fināls Vidzemē kopā pulcēja 60 skolēnus no Siguldas, Ādažiem, Olaines, Ogres, Limbažiem, Lādezera, Valmieras, Valkas un Alūksnes vispārējās izglītības iestādēm, un 1.–3.vietu ieguvēji izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas finālā, Rīgā.

Ceturtdien, 19. aprīlī Siguldas 1.pamatskolas aktu zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona fināls.
To svinīgi atklāja Siguldas 1. pamatskolas direktors Valters Mačs, kurš bija patiesi lepns, ka viņa vadītajai skolai ir ticis tas gods uzņemt savās telpās Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona dalībniekus. Tāpat savu gandarījumu par šaha dzīves atjaunotni Siguldā ar nu jau regulāru Siguldas atklāto čempionātu, turnīriem jauniešiem un tagad arī Latvijas Skolu šaha olimpiādi, pauda Siguldas Sporta skolas direktora vietniece Karīna Putniņa .

Visspraigākās cīņas noritēja 5.–9. klašu grupā meitenēm, kur pēc 7 spēlēm 2.–4.vietu dalīja 3 meitenes ar pilnīgi vienādiem papildu rādītājiem, tāpēc tika rīkotas papildspēles, lai noskaidrotu vietu sadalījumu.

Visvairāk godalgoto medaļu un tiesības spēlēt Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja Olaines skolēni (6), mājinieki siguldieši bija ļoti viesmīlīgi, sev paturot tikai vienu godalgoto medaļu. Jāatzīmē, ka viskuplākajā dalībnieku skaitā (20) no vienas pilsētas bija pārstāvēti Limbaži, kuru skolēni veidoja trešo daļu no kopējā Vidzemes fināla dalībnieku skaita.

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja:
10.–12. klašu grupā zēniem:
1.Kalniņš Aleksandrs, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija (7 punkti)
2. Niedre Gunārs Pēteris, Valkas J.Cimzes ģimnāzija, (5,5 punkti)
3. Levickis Artūrs, Valkas J.Cimzes ģimnāzija, (5 punkti)

5.–9. klašu grupā meitenēm:
1. Bodniece Lāsma, Valkas J.Cimzes ģimnāzija, (7 punkti)
2. Preimane Madara, Lādezera pamatskola, (4 punkti)
3. Kokina Elizabete, Olaines 1. vidusskola, (4 punkti)

10.–12. klašu grupā nebija ieradusies neviena meitene, tāpēc organizatori piešķīra 10.–12. klašu grupas medaļas 5.–9. klašu grupas meitenēm, 4.–6. vietas ieguvējām, kurām arī tika piešķirtas tiesības piedalīties Latvijas finālā vidusskolas grupā:
1. Roķe Klaudija, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 4 ( punkti)
2. Liepa Kristiāna, Olaines 1. vidusskola, (2 punkti)
3.Adzilča Ance, Siguldas 1.pamatskola, (1 punkts)

5.–9. klašu grupā zēniem:
1.Vanags Edmunds, Ogres 1. vidusskola, (6 punkti)
2.Sigats Tomass, Olaines 1. vidusskola, (5,5 punkti)
3.Birkavs Kristiāns, Limbažu 3. vidusskola, (5 punkti)

1.–4. klašu grupā meitenēm:
1.Gansone Aiga, Olaines 1. vidusskola, (5 punkti)
2.Vaičuka Marija, Olaines 1. vidusskola, (5 punkti)
3.Smilga Anna, Limbažu 3. vidusskola, (5 punkti)

1.–4. klašu grupā zēniem:
1.Golikovs Nikita, Jaunogres vidusskola (7 punkti)
2.Broks Adrians, Olaines 1. vidusskola, (6 punkti)
3.Zareckis Daniels, Limbažu sākumskola, (5 punkti)

Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas 2017. gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu. Šāda iespēja tika 15 bērniem, izvēloties vismaz pa vienam dalībniekam no katras pārstāvošās pilsētas.
Vienlaicīgajā spēlē pie 15 galdiņiem pret Lindu diviem bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu. Vienam izdevās tikt pie uzvaras, tiesa gan, izmantojot zālē esošo līdzjutēju palīdzību.

Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem, treneriem, tiesnešiem.

Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē, organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu “Šaha ģimnāzija”.

Visi 15 bērni, kuriem bija tā veiksme sēsties pretim Latvijas čempionei Lindai Krūmiņai, tika pie Transporta sakaru institūta dāvātajiem yo–yo un sirsnīga Latvijas čempiones rokas spiediena, kā arī personīgi parakstīta diploma ar autogrāfu.

Organizatori sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15.maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā,

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore