Ielidojot no Abū Dabī, Kantāns uzvar saspringtu turnīru Vācijā

14.02.2018

Ar lielmeistara Toma Kantāna (2487) uzvaru otrdien Neištatē pie Veinštrāses (Vācija) noslēdzās prestižs klasiskā šaha turnīrs ar 16 999 eiro balvu fondu, kurā kopumā piedalījās 223 dalībnieki no 20 valstīm, arī 12 lielmeistari, 13 starptautiskie meistari un divas lielmeistares.

Turnīrs "Pfalz Open" notika jau devīto reizi, un tas iezīmīgs arī ar savu ļoti saspringto grafiku – pirmajā vakarā viena partija, pēc tam četras (!) dienas pēc kārtas pa divām.

Deviņās kārtās Kantāns ieguva 7,5 punktus, izcīnot septiņas uzvaras, vienu reizi cīnoties neizšķirti, un zaudējot tikai "mūsējam" Danielam Frīdmanam (Vācija, 2635). Otrs Latvijas lielmeistars Ņikita Meškovs iekrāja 6,5 punktus, pēc papildrādītājiem ieņemot 15.pozīciju. Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Toms Kantāns: "Turnīrs bija ļoti spraigs, kā jau katru gadu šeit, jo tiek spēlētas deviņas kārtas piecās dienās. Pie tam piektdien man bija pārlidojums no Abū Dabī, kur biju uzaicināts trenēt. Pēc pārlidojuma pa taisno bija jādodas uz partiju. Līdz ar to nogurums bija jūtams, bet par spīti tam izdevās savākt punktus pret vājākiem pretiniekiem un ar katru dienu sāku justies aizvien labāk un labāk. Protams, pēc zaudējuma piektajā kārtā pret Frīdmanu uz uzvaru turnīrā vairs pārāk necerēju, bet turpināju vienkārši spēlēt interesantu šahu. Tikai ieraugot pēdējās kārtas izlozi, radās domas, ka varbūt tomēr varētu uzvarēt visu turnīru. Sanāca ļoti liela apstākļu sakritība, gan ar izlozi man un pārējiem konkurentiem, gan ar to, ka mans pretinieks gribēja neizšķirtu (divas reizes partijas laikā piedāvāja), gan ar to, ka tas viņam papildus balvai deva šķietami arī lielmeistara normu, līdz ar to papildus stresu. Šeit piedalījos, manuprāt, ceturo reizi, un visas iepriekšējās reizes rezultāts bija gaužām slikts, jo neizturēju intensīvo grafiku, tamdēļ pirms turnīra neticēju, ka varu šeit vinnnēt."

Kantāns pēdējo turnīru vinēja pirms mēneša Austrijā, kas arī bija pēdējais klasiskais Open ko spēlēja. Pirms tam bija pauze bija kopš zonālā turnīra. Nākamais turnīrs būs pēc aptuveni nedēļas – "Kragero Resort Chess 2018" Norvēģijā, un pēc tam jau Eiropas čempionāts. Baltijas zonālalo turnīru posmos Kantāns spēlēs, bet Latvijas čempionātā gan nē. Tajā laikā viņam ir citi plāni.