Aizvadītas 14.Starptautiskās risināšanas sacensības

29.01.2018

Svētdien, 28.janvārī, visā pasaulē vienlaikus notika 14.Starptautiskās risināšanas sacensības (14.ISC; International Solving Contest), kuras rīko Pasaules Šaha kompozīcijas federācija (World Federation for Chess Composition).

Latvijas Problēmšaha biedrība ar prieku paziņo ka jau otro gadu ISC sacensībās piedālījās arī Latvija.

Sacensības Rīgā notika "Monika Centrum Hotels" konferenču telpās, kur vienā zālē izvietojās trīs kategoriju dalībnieki:
1.kategorijā, risinātājiem ar pieredzi – 12 dalībnieki (2017.gada – 6);
2.kategorijā, risinātājiem ar risināšanas reitingu zem 1700 –  5 dalībnieki (2017.gada – 13);
3.kategorijā, juniori dzimušie pēc 31.12.2004 –  6 dalībnieki (2017.gada – 12).

Mūsu stiprākie 2017.gada 2.kategorijas risinātāji šogad aizgāja uz 1. kategoriju, ar kvalifikācijas punktiem. Gribas apsveikt ar tik stipru izrāvienu pa vienu gadu, tai pašā laikā nedaudz nožēlojot, jo uzvarēt 1. kategorijā ir daudz daudz grūtāk, jo pasaules līmenī ir jācenšas ar meistariem un lielmeistariem šahu problēmu risināšanā.

Pēc provizoriskiem rezultātiem, uzvarētāji Latvijā:
1.kategorija: Laura Rogule, Uldis Strautiņš (ir jāatzīmē, ka 2017.gadā  Laurai Rogulei un Uldim Strautiņam bija arī 1. un 2. vietas, bet 2.kategorijā, kur Laura izcīnīja arī 1. vietu pasaulē), Ēriks Mieriņš (piedalījās ISC pirmo reizi);
2.kategorija: Arturs Avotiņš (piedalījies ISC pirmo reizi), Ramona Golsta, Olita Zadorožnaja (2017.gada dabūja arī 2. vietu, bet 3. kategorijā);
3.kategorija: Kirills Bogdanovičs, Jevgēņijs Spriņģis (abi juniori dabūja vienādu punktu skaitu, un vietas tika noteiktas pēc laika), Adrians Broks (piedalījies ISC pirmo reizi);

Starptautiskie rezultāti tiks ievadīti līdz 2.februārim. Dinamisko rezultātu atjaunošanu un mūsu dalībnieku vietas pasaulē var redzēt MatPlus vietnes ISC nodaļā.
Visus risinājumus atkārtoti pārbaudīs starptautiskie tiesnieši, un noslēguma rezultāti tiks publicēti WFCC vietnē marta sākumā, par ko arī paziņos Latvijas Problēmšaha biedrība.

Organizatori apsveic uzvarētājus un visus dalībniekus! Aicinam gatavoties Latvijas risināšanas čempionātam, kurš notiks Rīgā, 07.04.2018, no pulksten 12 līdz 17 viesnīcas "Monika Centrum Hotels" konferenču zālē. Reģistrēties čempionātam var jau tagad, rakstot uz julia.vysotska@gmail.com. Papildu informācija tiks publicēta februārī.


Jūlija Visocka,
14.ISC direktore Latvijā
Latvijas Problēmšaha biedrība