Latvijas šahisti Kauņā sekmīgi piemin Romāna Arlauska simtgadi

19.12.2017

Svētdien, 17.decembrī, Kauņā notika rapida turnīrs, kas bija veltīts Romāna Arlauska dzimšanas dienas simtgadei. Romāns Arlausks (1917 – 2009) bija starptautiskais lielmeistars korespondentšahā, Dienvidaustrālijas čempions (1949), ICCF IV Pasaules čempionāta fināla 3.vietas ieguvējs (1962 – 1965).

Pēc II pasaules kara emigrējis uz Adelaidu ( Austrālija), kur darbojās arhitektūrā.

Turnīra direktors GM Šarūns Šulskis turnīru organizēja ļoti labā līmenī. Spēles zāle, pusdienas, 4-zvaigžņu viesnīca "Europa Royale Kaunas" radīja komfortablus apstākļus šaha spēlei. Bija daudz balvu dažādās kategorijās. Galvenais tiesnesis Donats Vaznonis stingri pieturējās pie nolikuma – bija pat naudas sodi par reģistrācijas termiņu kavēšanu. Kafijas pauzes laikā Šarūnas pāradīja piemērus no Arlauska daiļrades. Starp citu, Šarunas mācās latviešu valodu!

Šajā pašā dienā notika Eiropas čempionāts Polijā, bet neskatoties uz to, turnīrā Kauņā piedalījās 67 dalībnieki no 4 valstīm. Turnīra rezultāti chess-results.com.

Teicami spēlēja Dianas Matisones audzēkņi U-12 Kirils Bogdanovičs (uzlaboja savu FIDE reitingu reitingu par 62 punktiem!) un Jevgēņijs Sprinģis, kas bija labākie starp junioriem. Medaļas vietas dalīja Jurijs Agafonovs, kurš pēc papildrādītājiem palika trešais.

Jurijs Agafonovs