Baltijas valstu komandu turnīru Narvā mūsējie noslēdz 4.vietā

10.11.2017
Foto no prospekt.ee

Narvā (Igaunija) piektdien noslēdzies astotais tradicionālais jauno šahistu komandu turnīrs "Baltijas jūras šaha zvaigznes". Latvijas izlase tajā ierindojās ceturtajā vietā, toties pirmo vietu pie zēnu U-18 galdiņa izcīnīja mūsu Dmitrijs Tokranovs (2368).

Spēlējot 10 pret 10 (pa pieciem zēniem un meitenēm katrā komandā), Latvija piedzīvoja divus minimālus zaudējumus pret principiāliem sāncenšiem Igauniju (4:6) un Lietuvu (4,5:5,5), ar 3:7 piekāpās galvenajiem favorītiem, turnīra uzvarētājai Krievijai (Sanktpēterburgai), cīnījās neizšķirti 5:5 ar Somiju un ar 6,5:3,5 uzvarēja Igauniju 2.

Punktu ziņā vislabāk nospēlēja mūsu pirmais un pēdējais galdiņš – pa 3,5 punktiem no 5 guva Dmitrijs Tokranovs (2368) U-18 zēnu konkurencē, un Agnesa Ter-Avetisjana (1394) U-10 meitenēm. Tokranovs tādējādi ieņēma pirmo vietu no visiem saviem vienaudžiem, bet bija otrā Ter-Avetisjana.

Pa 3 punktiem guva Rihards Bekasovs (2018), Marija Nikolajeva (1744), Ramona Golsta (1648) un Anna Krista Kipļuka (1294). Kopumā mūsu meitenes guva 15 punktus, bet zēni gandrīz divreiz mazāk – 8.

Visu Latvijas spēlētāju sniegums apskatāms šeit, savukārt turnīra dalībnieku ieņemtās vietas pa galdiņiem - šeit.

Latvijas izlases treneris Narvā bija Aivars Stašāns: "Aizvadītas lieliskas sacensības, ļoti laba organizācijas, un gūta vērtīga pieredze. Lai rezultāts būtu labāks, līdzi nepieciešams vismaz vēl viens treneris, jo desmit bērnus grūti sagatavot gaidāmajai partijai. Ieņemtā vieta nav slikta. Cīņa bija blīva, varējām būt otrie un trešie, taču tikpat labi arī piektie. Meitenes ļoti labi nospēlēja, bet zēniem gāja grūtāk, taču priekš izaugsmes šāds turnīrs ir ļoti vērtīgs, jo bija jāspēlē ar līdzvērtīgiem pretiniekiem katrā kārtā. Organizatori jau apsolījuši, ka pēc diviem gadiem būs nākamās šādas sacensības."

Foto no prospekt.ee
Foto no prospekt.ee
Foto no prospekt.ee
Foto no prospekt.ee
Foto no prospekt.ee