"Rumbas kausā" Rīgas Šaha skola apsteidz lietuviešus un igauņus

07.10.2017
Kausa īpašnieki ar treneri Diānu Matisoni. Foto - Gunārs Gertners

Kuldīgā aizvadīts viens no senākajiem tradicionālajiem komandu turnīriem Latvijā "Rumbas kauss". Šoreiz tas uz divām dienām pulcēja 24 bērnu komandas no daudzām Latvijas pilsētām, kā arī viesus no Narvas (Igaunija) un Šauļiem (Lietuva).

Šogad "Rumbas kausa" izcīņā varēja sacensties 2005.gadā dzimušie un jaunāki, tādēļ vairs nespēlēja pērnā gada pārliecinošie čempioni no Daugavpils. Septiņu kārtu ātrā šaha (25+15) turnīrā ar FIDE reitinga apskaiti visvairāk punktus finišā ieguva Rīgas Šaha skolas komanda "Kaissa RŠS" treneres Diānas Matisones vadībā. Kirils Bogdanovičs, Emīls Tabors, Jevgēņijs Spriņģis, Dmitrijs Joņins un Sofija Sergejeva summā savāca 25 punktus, uzvarot visus komandu mačus un par vienu punktu apsteidzot otrās vietas ieguvējus no Šauļiem. Trešie ar 22 punktiem palika Narvas jaunie šahisti. Labāko sešinieku attiecīgi noslēdza "Delfīni RSS", "Teika RSS" un "8x8 Liepājas KSS".

Boganovičs, Tabors un Sergejeva šopavasar uzvarēja arī "Cerību kausā".

Visas komandas, rezultāti,. dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Tika apbalvoti arī labākie spēlētāji pie galdiņiem. 1.galdiņš: Ivans Mjatežs (6,5), Raivo Šteinbergs (6), Kristaps Zass (5,5); 2.galdiņš: Mikolas Landzbergas (LTU, 6), Arturs Rikas (EST, 6), Artjoms Brojs (5); 3.galdiņš: Jevgēņijs Spriņģis (6), Raitis Bomis (6), Markuss Bērziņš (5,5); 4.galiņš: Kuprijans Iļja Testeļecs  (6,5), Artjoms Tolmačovs (5,5), Poļina Zubova (5); 5.(meiteņu) galdiņš: Sofija Sergejeva (6,5), Melānija Luīze Jansone (6) un Vitaute Mikalauskaite (5,5).