Par Rīgas čempionu trešo reizi kļūst Kristaps Kretainis

27.09.2017

Vienīgajam turnīru aizvadot bez zaudējumiem, otrdienas vakarā par Rīgas čempionu klasiskajā šahā trešo reizi kļuva Kristaps Kretainis (2268), kurš astoņās kārtās izcīnīja 6,5 punktus. Otrais ar tikpat punktiem palika Gints Rasa (2131), bet galvenais reitingfavorīts IM Vladimirs Svešņikovs (2373) noslēdza labāko trijnieku.

Pēdējā kārtā bija palikuši vairs tikai divi pretendenti uz pirmo vietu – Kretainis un Rasa, un abi tikās savā starpā. Pirms tam Rasa ar melnajām figūrām nedaudz negaidīti pieveica turnīra līderi Svešņikovu, liedzot tam pretendēt uz zelta medaļu. Gan Rasam, gan Kretainim pēc septītās kārtas bija pa 6 punktiem, bet tuvākajiem pieciem sekotājiem – pa 5. Izšķirošā cīņa par čempionu titulu bija visai saspringa, tomēr tā beidzās ar neizšķirtu, kas pirmo vietu, 101 eiro un trešo galvaspilsētas titulu deva Kretainim.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Par dažādu balvu ieguvējiem čempionātā kļuva 15 šahisti. To saraksts apskatāms šeit.

Savukārt Aleksandrs Žarovs (1809), kas šajā čempionātā palika sestajā vietā, izpildīja meistarkandidāta normu.

Tā kā iepriekšējo divu Rīgas čempionātu uzvarētāji (Svešņikovs un Bernotas) nākamajā pavasarī kļuva par Latvijas čempioniem, gaidīsim no Kristapa Kretaiņa labu sniegumu arī valsts galvenajās sacensībām.

Pēdējo gadu Rīgas čempionātu uzvarētāji:
2017. Kristaps Kretainis

2016. Arturs Bernotas
2015. Vladimirs Svešņikovs
2014. Kristaps Kretainis
2013. Dmitrijs Tokranovs
2012. Dmitrijs Tokranovs
2011. Renārs Osis