Latvijas sieviešu izlasei sudrabs pasaules čempionātā senioriem

02.05.2017
Krāšņā spēļu norises vieta "Creta Maris Beach Resort"

Latvijas sieviešu izlase izcīnīja sudraba medaļas Grieķijas kūrortpilsētā Hersonissos notikušajā pasaules komandu čempionāts senioriem klasiskajā šahā vecuma grupā virs 50. Līdz šim trīs gadus pēc kārtas mūsu dāmas ieguva bronzas medaļas.

Latvijas grupā startēja 22 komandas, pārsvarā vīriešu. Pirmo vietu, uzvarot visos deviņos mačos, pārliecinoši ieguva Sanktpēterburga (Krievija), kuras līderis bija kādreizējais FIDE pasaules čempions Aleksandrs Halifmans (2617). Mūsu dāmas ar divām komandu uzvarām, četriem neizšķirtiem un trīs zaudējumiem kopējā vērtējumā ieņēma 13.vietu, bet sieviešu vērtējumā bija otrās trīs komandu konkurencē. Zelts tika Krievijas izlasei, kuru Latvija savastarpējā mačā pieveica ar 3:1.

Mūsu komandas sastāvā pa 4,5 punktiem guva lielmeistare Ingūne Erneste (2168) un WFM Ingrīda Priedīte (2068), četrus punktus guva WFM Līga Ungure (1955), trīs - Vija Rožlapa (2002), bet divus – Tamāra Vilerte (2029). Partijas vienlaikus aizvadīja četras dalībnieces un viena palika rezervē.

Erneste pirms šī turnīra nospēlēja 11 kārtas Rīgā notikušajā Eiropas individuālajā čempionātā sievietēm, un starp turnīriem bija tikai vienas dienas pauze. Tātad kopumā mūsu lielmeistare veica pamatīgu klasiskā šaha maratonu – 20 partijas 21 dienā.

Līga Ungure: "Kopumā turnīrs ir ļoti labi organizēts, laba viesnīca un spēļu zāle, brīnišķīgs kūrorts. Ingūna mums ir ļoti izturīga - 20 partijas pēc kārtas ar vienas dienas pauzi. Turnīra gaitā viņa nevis pagura, bet spēlēja arvien labāk, sacensības noslēdzot ar divām uzvarām! Visām mums prieks, ka principiālā mačā sasitām Krievijas dāmu izlasi. Trīs gadus bija bronza, tagad sudrabs. Tāpēc nedomajam apstāties!"

Visas komandas, dalībnieki un rezultāti apskatāmi šeit.

Oficiālā mājaslapa: wstcc-crete.com