Gaidot Eiropas čempionātu, noticis Latvijas čempionāts risināšanā

01.05.2017

29.aprīlī Rīgā ir noticis 44. Latvijas Čempionāts šaha uzdevumu risināšanā. Latvijas Problēmšaha biedrībai ir liels prieks paziņot, ka starp 14 risinātājiem čempionātā pirmo reizi piedālījas septiņi juniori!

Mūsu uzvarētāji: Modris Rāviņš (1.vieta), Laura Rogule (2.vieta), Ēriks Priednieks (3.vieta). Ir jāpateic, ka Laura pirmo reizi piedālījas risināšanas čempionātā un uzreiz dabūja vietu starp risinātājiem ar pieredzi!

Labāko junioru diplomus saņēma  Artis Alainis (5.vieta) un Emīls Miķelis Miķelsons (6.vieta), Rīgas šaha skola. Ar diplomu apbalvota arī Olita Zadorožnaja (10.vieta), labākā sieviešu kategorijā starp junioriem.

Īpašais paldies Antonam Gajevskim, čempionāta direktoram, un arī Aivaram Stašānam, Rīgas šaha skolas treneram!

Čempionāts nobeidzas ar Latvijas izlašu formēšanu 13.Eiropas čempionātam šaha uzdevumu risināšanā (13. ECSC; notiks Rīgā, 13.-14.maijā, viesnīcā "Radisson Daugava"), ņemot vērā tās rezultātus (www.ecsc2017riga.lv/lv-2017).

Organizētājvalstij ir tiesības piedalīties ar divām komandām, tātad 13. ECSC Latviju prezentēs:

Komanda A: Modris Rāviņš, Laura Rogule, Ēriks Priednieks, Antons Gajevskis.

Komanda B: Artis Alainis, Emīls Miķelis Miķelsons, Aivars Stašāns, Stasis Granauskis.

Papildu piedālīsies viens individuālais risinātājs (Andrejs Rolovs), un arī divi risinātāji no junioru/sieviešu kategorijām (Olita Zadorožnaja, Reinis Kristaps Strods), izmantojot maksīmalo atļauto vietu skaitu.

Vēlam veiksmi mūsu dalībniekiem!

Pats turnīrs ECSC, kur piedalīsies Eiropas valstu izlases komandas, aizņem divas dienas, 13. un 14.maijā, pulksten 9–12.30, bet papildus čempionāta ietvaros 12. un 13.maijā notiks Atklātās risināšanas sacensības (Open Solving) visiem risinātājiem un risināšanas šovs (Solving Show + Baltic Combined) gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Noslēguma ceremonijā 14.maijā dienas otrajā pusē tiks apbalvotas uzvarētāju valstu komandas un individuālie risinātāji, kas uzvarēja pamata un arī papildus sacensībās.

Papildu informāciju par ECSC var skatīties oficiālajā lapā www.ecsc2017riga.lv.

sacensībām Open Solving  var reģistēties līdz 4.maijam, izmantojot reģistrācijas lapu (www.ecsc2017riga.lv/registration) vai rakstot uz info@ecsc2017riga.lv.

Jūlija Visocka (29425737)
julia@ecsc2017riga.lv
Latvijas Problēmšaha Biedrība