Gruzijas šahiste Dzagnidze kļūst par Rīgā notikušā Eiropas čempionāta uzvarētāju

22.04.2017

Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze sestdien triumfēja Rīgā notikušajā Eiropas čempionātā sievietēm. Sestdien tika aizvadīta noslēdzošā – vienpadsmitā – partija, kurā Dzagnidze nospēlēja neizšķirti ar krievieti Natāliju Pogoņinu, ziņo aģentūra LETA.

Lai arī šajā mačā 30 gadus vecā Dzagnidze nebija tālu arī no zaudējuma, viņa izglābās no neveiksmes un tika pie neizšķirta, kas arī viņai ļāva triumfēt Eiropas čempionātā. 11 partiju summā Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.

Gorjačkina sestdien arī nebija tālu no zaudējuma, taču beigās nospēlēja neizšķirti pret vācieti Elizabeti Pēcu.

Trešo vietu ar 8 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova.

Savukārt ceturtā bija Krievijas šahiste Katerina Lagno, kura tika pie 7,5 punktiem. Viņa sestdien savā partijā nospēlēja neizšķirti, taču uzvaras gadījumā viņa būtu kļuvusi par Eiropas vicečempioni, jo krievietei bija vislabākie papildrādītāji šajā turnīrā.

Šī čempionāta 14 labākās šahistes ieguva ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Tikmēr tikai 26.vietā šo turnīru noslēdza Anna Muzičuka no Ukrainas, kura pirms šī turnīra sava reitinga dēļ tika uzskatīta par Eiropas čempionāta galveno favorīti.

Labākā no Latvijas šajās meistarsacīkstēs bija Ilze Bērziņa, kura noslēgumā ieņēma 69.vietu. Noslēdzošajā partijā viņa nospēlēja neizšķirti ar Grieķijas pārstāvi Jūliju Maku un summā ieguva 5,5 punktus.

Bez Bērziņas nevienai citai Latvijas šahistei neizdevās iekļūt Eiropas čempionāta labāko simtniekā. Renāte Vidruska ar 4,5 punktiem bija 112.vietā, kamēr pa 4 punktiem ieguva Elīna Otikova, Linda Krūmiņa, Agnese Līckrastiņa, Margarita Parhomenko, Inguna Erneste, Madara Golsta un Rebeka Atte. Pārējās Latvijas pārstāves nopelnīja mazāk punktu.

Visas dalībnieces, rezultāti un ieņemtāš vietas apskatāmas šeit.

Plkst.18 viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisināsies preses konference, kurā oficiāli tiks paziņoti šo sacensību rezultāti.

Savukārt svinīgā apbalvošana paredzēta plkst.20.

Eiropas Šaha savienība (ECU) piektdien, kamēr Rīgā norisinās kontinenta meistarsacīkstes sievietēm, ar Eiropas "Fair Play" kustību (EFPM) svinīgi parakstīja memorandu par godīgu spēli.

Turnīra balvu fonds bija 75 000 eiro un sacensībās startēja spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalījās septiņas sportistes, savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacentās 20 spēlētājas.

Latvijas Šaha federācija (LŠF) Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.