Visas līderes cīnās neizšķirti; Bērziņa cieš neveiksmi

20.04.2017

Visas sešas līderes ceturtdien nospēlēja neizšķirti Rīgā notiekošā Eiropas sieviešu šaha čempionāta devītajā kārtā, līdz ar to pirms priekšpēdējās kārtas viņiem pievienojušās vēl divas sportistes. Tikmēr Latvijas līdere Ilze Bērziņa atkal tikās ar spēcīgāku konkurenti un cieta neveiksmi, ziņo LETA.

Kopvērtējumā jau pēc iepriekšējās kārtas līderes bija krieviete Aleksandra Gorjačkina un Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, bet puspunktu aiz viņām sekoja četru šahistu grupiņa. Ceturtdien šīs sešas sportistes tikās savā starpā un visi dueļi beidzās bez uzvarētāja noskaidrošanas.

Radušos iespēju panākt līderes izmantoja armēniete Elina Danieljana un vāciete Elizabete Pēca, kuras guva uzvaras.

Kopvērtējumā tagad līderēm Dzagnidze un Gorjačkina ir pa septiņiem punktiem deviņās cīņās un viņām aiz muguras seko sešas sportistes. Piektdien desmitajā kārtā Dzagnidze ar baltajām figūrām sacentīsies pret polieti Moniku Socko, Gorjačkinai būs melnās figūras cīņā ar Vjetnamā dzimušo Ungārijas pārstāvi Hoangu Thaņu Čangu, sacensību otrais numurs Marija Muzičuka no Ukrainas centīsies uzvarēt krievieti Alinu Kašlinsku, bet Danieljana un Pēca spēkosies savā starpā.

Pēc papildrādītājiem pašlaik līdere ir Dzagnidze. Kā aģentūrai LETA skaidroja turnīra direktors Egons Lavendelis, vispirms skatās savstarpējās spēles rezultātu, bet tad pretinieku punktu summu. Pašlaik Dzagnidzei ir neliels pārsvars, bet situācija var strauji mainīties, ja līderēm pievienosies vēl kāda sportiste, jo līdz ar to būs citi savstarpējo cīņu rezultāti.

Lielmeistare Bērziņa pirmdien savā duelī piekāpās polietei Karinai Ščepkovskai.

"Vienubrīd Ilzei izskatījās ļoti patīkama pozīcija, tomēr beigās pietrūka precizitātes," pauda Lavendelis.

Bērziņa joprojām ir labākā no Latvijas šahistēm, tomēr tagad viņas kontā ir vairs tikai puse punktu - 4,5 no deviņiem. Kopvērtējumā viņa atkāpusies uz 70.vietu.

Tālāk ar četriem punktiem seko Linda Krūmiņa, Elīna Otikova un Renāte Vidruska, kura kopvērtējumā šobrīd sadala 105.-107.vietu.

Ceturtdien jaunā Otikova cīnījās neizšķirti ar krievieti Mariju Komjaginu, Krūmiņa uzvarēja pieredzējušo Agnesi Līckrastiņu, bet Vidruska bija pārāka pār rangā zemāk esošo lietuvieti Mariju Sibajevu.

Kārtējo neveiksmi ceturtdien piedzīvoja Latvijas lielmeistare Inguna Erneste, kura piekāpās tautietei Marijai Nikolajevai. Lavendelis īpaši uzsvēra Nikolajevas sniegumu, kurai šī turnīra laikā klāt jau nākuši 78 reitinga punkti, kas ir ļoti daudz.

Tāpat ceturtdien Latvijas sportistu duelī Ramona Golsta uzvarēja Valentīnu Vainovsku, bet vēl no mājiniecēm punktus par neizšķirtiem nopelnīja Madara Golsta un Sandra Harlinska.

Piektdien desmitajā kārtā Bērziņa ar baltajām figūrām sacentīsies ar Hanimu Balajaujevu no Azerbaidžānas un šī būs vien otrā reize sacensībās, kad viņai pretim stāsies sportiste, kurai ir zemāks reitings. Iepriekšējo reizi tā bija pirmajā kārtā.

Tikmēr Krūmiņai, Otikovai un Vidruskai pretim nāks spēcīgākas pretinieces, kurām visām ir sieviešu starptautiskās meistares kategorija. Tāpat piektdien būs trīs Latvijas savstarpējās cīņas - Nikolajeva pret Līckrastiņu, Erneste pret Sandru Harlinsku un Nellija Maklakova pret Elizabeti Limanovsku.

Arī piektdien cīņas viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zālē "Omega" sāksies plkst.15, bet pēdējā dienā sestdien sportistes savus mačus sāks jau plkst.11.

Savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija sestdien paredzēta plkst.20.