Pēc vienīgās brīvdienas atsākas Eiropas čempionāts šahā sievietēm

19.04.2017

Rīgā notiekošajā Eiropas čempionāta šahā sievietēm šodien pēc vienīgās brīvdienas tiek aizvadīti astotās kārtas dueļi. Cīņām viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zāle "Omega" starts tiks dots pulksten 15, bet to noslēgums sagaidāms vakarā, jo partijas ilgst vairākas stundas, ziņo LETA.

Pēc septiņām aizvadītām kārtām pa 5,5 punktiem ir gruzīnietei Nanai Dzagnidzei, armēnietei Elinai Danieljanai, kā arī Aleksandrai Gorjačkinai un Darjai Pustovoitovai no Krievijas. Pēc papildu rādītājiem pirmā četras kārtas pirms turnīra beigām ir Dzagnidze.

Šodien pie centrālā galdiņa savā starpā tiksies Dzagnidze un Danieljana, kamēr pie otrā galdiņa attiecības noskaidros abas jaunās krievu šahistes, jo Gorjačkinai ir tikai 18 gadi, bet Pustovoitova vien par četriem gadiem vecāka.

Četrām līderēm ar pieciem punktiem seko 15 šahistes. Bez līderu dueļiem trešdien intriģējošs solās būt arī divu Ukrainas pārstāvju Annas Muzičukas un Nataļjas Žukovas duelis, kā arī ukrainietes Marijas Muzičukas cīņa ar polieti Jolantu Zavadzku.

Tikmēr Latvijas lielmeistare Ilze Bērziņa ar četriem punktiem septiņos mačos patlaban ieņem cienījamo 36.vietu. Viņai trešdien pretim stāsies pozīciju zemāk esošā Sāra Holta no Vācijas, kura turnīrā ir izlikta ar 31.numuru, kamēr latvietei ir 66.numurs.

No Latvijas sportistēm jāizceļ arī, ka trešdien pieredzējušā lielmeistare Inguna Erneste, kura šo čempionātu neaizvada sekmīgi, tiksies ar jauno Elīnu Otikovu. Viņas abas pērn bija Latvijas izlasē šaha Olimpiādē.

Eiropas čempionātā atlikušas vēl četras kārtas, sacensībām noslēdzoties sestdien.

Eiropas čempionāta pirmo 14 vietu ieguvējas iegūs ceļazīmi uz Pasaules kausu.

Eiropas čempionātā šahā sievietēm, kas risinās viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija", tiks aizvadītas 11 spēļu kārtas. Visas dienas partijas sākas plkst.15, izņemot noslēdzošo dienu 22.aprīlī, kad sākums būs plkst.11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta tās pašas dienas plkst.20.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro un sacensībās startē spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalās septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacenšas 20 spēlētājas.

No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 reitinga punktiem pirms sacensībām starp dalībniecēm bija 60.pozīcijā.

Latvijas Šaha federācija (LŠF) Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.