Pirms vienīgās brīvdienas izveidojas četru spēlētāju vadība

17.04.2017

Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā šahā dāmām pirms otrdien paredzētās vienīgās brīvdienas vadībā ir četras dalībnieces, kamēr mājiniecēm pirms atpūtas dienas pirmdien panākumi nebija tik labi, ziņo aģentūra LETA.

Pēc septiņām aizvadītām kārtām pa 5,5 punktiem ir gruzīnietei Nanai Dzagnidzei, armēnietei Elinai Danieljanai, kā arī Aleksandrai Gorjačkinai un Darjai Pustovoitovai no Krievijas. Pēc papildu rādītājiem pirmā četras kārtas pirms turnīra beigām ir Dzagnidze, kurai seko Gorjačkina, Danieljana un Pustovoitova.

Pirmdien gruzīniete ar Gorjačkinu tikās savstarpējā mačā, abām lieki neriskējot un gana ātri noslēdzot mierīzlīgumu. Tāpat savus mačus neizšķirti noslēdza vēl vairākas favorītes.

Zīmīgi, ka trešdien, kad turtnīrs atsāksies, savā starpā tiksies Dzagnidze un Danieljana, kamēr pie otrā galdiņa attiecības noskaidros abas jaunās krievu šahistes, jo Gorjačkinai ir tikai 18 gadi, bet Pustovoitova ir par četriem gadiem vecāka.

Līderēm ar pieciem punktiem seko vēl 15 šahistes.

Pirmdien pašmāju līdere Ilze Bērziņa, tiekoties ar Vāciju pārstāvošo polieti Martu Mihnu, kura savulaik bija sieva titulētajam Latvijas lielmeistaram Aleksejam Širovam, savu maču noslēdza neizšķirti. Kā sarunā ar aģentūru LETA norādīja turnīra direktors Egons Lavendelis, tad Bērziņa mačā izglābusies no neveiksmes. Viņš uzsvēra, ka Latvijas šahiste aizvada teicamu turnīru, jo šobrīd savu reitingu (2297) ir uzlabojusi jau par 23 punktiem, ar labām izredzēm to vēl palielinot.

Kopvērtējumā Latvijas šahiste ar četriem punktiem septiņos mačos ieņem cienījamo 36.vietu.

Aizvadītajā spēļu dienā no mājiniecēm pie uzvarām tika Linda Krūmiņa un Renāte Vidruska, neizšķirti bez Bērziņas spēlēja arī Elīna Otikova un Nellija Maklakova, kuras tikās savā starpā, tāpat kā Valentīna Vainovska un Marija Nikolajeva, kuras arī aizvadīja savstarpēju maču.

Savukārt neveiksmes piedzīvoja Agnese Līckrastiņa, Inguna Erneste, Elizabete Limanovska, Margarita Parhomenko, Katrīna Telma Ivanova, Sandra Harlinska, Rebeka Atte, Madara Golsta, Ramona Golsta un Nataļja Mieze.

Nākamajā kārtā Bērziņa tiksies ar kopvērtējuma 37.vietā esošo Sāru Holtu no Vācijas, kura turnīrā ir izlikta ar 31.numuru, kamēr latvietei ir 66.numurs.

Bez līderu dueļiem trešdien intriģējošs solās būt arī divu Ukrainas pārstāvju - Annas Muzičukas un Nataļjas Žukovas - duelis, kā arī ukrainietes Marijas Muzičukas cīņa ar polieti Jolantu Zavadzku.

Tāpat Lavendelis uzsvēra pieredzējušās Ernestes dueli ar Otikovu, jo abas pērn bija Latvijas izlasē šaha Olimpiādē.

Bez Bērziņas kopvērtējumā no mājiniecēm otra labākā ar trīs punktiem ir asociētā profesore Līckrastiņa, kura ieņem 100.vietu, bet Krūmiņa ar tikpat punktiem ir 106.vietā, kamēr pārējās Latvijas sportistes atrodas vēl zedmāk.

Bez punktiem joprojām ir Latvijas šahiste Nataļja Mieze, tomēr šāds rezultāts nav jāuzskata par pārsteigumu, jo starp 144 sportistēm Miezei, kura ir izteikta amatiere, pirms turnīra bija vājākais reitings.

Pirmdien pie pirmā punkta, tiesa, bez spēles, tika Īrijā dzimušā latviete Eibhija Ni Mhuireagaina, jo sacensībās palicis nepāra dalībnieču skaits un viņai pirmdien nebija jāspēlē.

Tikmēr 61.vietā kopvērtējumā ar četriem punktiem ir Polijas šahiste Anna Kantāne, kura iepriecējusies Latvijā.

Otrdien sacensību rīkotāji dalībniecēm ir noorganizējuši ekskursiju uz Brīvdabas muzeju.